Žilinská radnica sa nemôže zbaviť luxusu. Do dražby opäť dáva primátorskú limuzínu

Žilinská primátorská limuzína.
Zdroj: TV Markíza

Na dedičstve po predchodcovi dodnes prerobili 50-tisíc eur.

Luxus, ktorý stál mesto Žilina už desiatky tisíc eur. Primátorská limuzína ide opäť do dražby. Prepychové auto po Igorovi Chomovi napokon odmietol ďalší záujemca. Už viackrát sa ju nepodarilo predať, a tak znova znižujú cenu. 

V roku 2019 vyhrala súťaž na luxusnú limuzínu súkromná bratislavská firma za necelých 30-tisíc. Minulý rok mali podpísať kúpnu zmluvu. „Dôvody, prečo nedošlo k podpisu zmluvy, môžu byť rôzne. Skrátka, súkromná spoločnosť oznámila, že zmluvu nepodpíše,“ povedal nám hovorca žilinskej radnice Vladimír Miškovčík.

Znova teda vyhlásili súťaž, ale už s nižšou cenou. Predáva sa za cenu nového znaleckého posudku za 23 308 eur s DPH. Súčasný primátor Peter Fiabáne využíva na služobné účely Škodovku, ktorú tiež zaobstaralo bývalé vedenie Žiliny.

Zdroj: TV Markíza

Limuzínu kúpilo bývalé vedenie za približne 72-tisíc eur. Mesto už teda prerobilo na luxuse vyše 50-tisíc. A nie je vôbec isté, či sa niekto do novej súťaže prihlási. 

Za peniaze z predaja by chceli kúpiť menej výstredné auto, ktoré by okrem primátorových pracovných ciest poslúžilo aj vedúcim pracovníkom mestského úradu.

Tému spracovala Zuzana Gadušová.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

ŽILINA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Peter fiabáne

Dôležité udalosti