Bývalú sudkyňu Jarmilu Urbancovú prepustili z väzby

Jarmila Urbancová mieri na slobodu.
Zdroj: TV Markíza

Rozhodol o tom Najvyšší súd.

Jarmila Urbancová mieri z väzby v Leopoldove na slobodu. Najvyšší súd (NS) rozhodol, že bývalá sudkyňa, ktorú zadržali počas minuloročnej akcie NAKA Víchrica, pôjde na slobodu. Dostane aj monitorovací náramok.

„Senát 5T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie ŠTS pracovisko Pezinok z 3.3.2021. Najvyšší súd rovnako ako súd prvého stupňa rozhodol o prepustení JUDr. Jarmily U. z väzby na slobodu, s tým, že jej, za ponechania dohľadu probačného a mediačného úradníka, ako aj kontroly technickými prostriedkami na určenie polohy, rozšíril okruh obmedzení a povinností uložených sudcom pre prípravné konanie,“ informovala hovorkyňa NS Alexandra Važanová.

Urbancovú prepustili krátko po 12.00 h. Na otázky novinárom ohľadom obvinení neodpovedala. Exsudkyňa sa ale v rýchlosti vyjadrila, že byť na slobode po piatich mesiacoch za mrežami je ťažké a teší sa na rodinu. Z väznice ju odviezol advokát.

O bývalej podpredsedníčke Najvyššieho súdu rozhodol Špecializovaný trestný súd, ktorý ju prepustil začiatkom marca tohto roka. Voči tomuto rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť, čakalo sa práve verdikt NS.

Urbancovú zadržali spolu so podnikateľom Zoroslavom Kollárom a expredsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom koncom októbra minulého roka. Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku.

Pozrite si archívnu reportáž o akcii Víchrica.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Víchrica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.