Vlaky už tretí deň jazdia ako v sobotu. Ľudia, čo nimi cestujú do práce, nadávajú

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Železničiari sľubujú od utorka ďalšiu zmenu.

Tretí pracovný deň jazdia vlaky podľa sobotňajšieho grafikonu. Pre mnohých cestujúcich je to nepochopiteľný krok. Vo vlakoch je vraj plno a namiesto dvojmetrového odstupu si ľudia dýchajú na krk.

Na regionálny osobný vlak, ktorý odchádza o 04.30 h z Devínskej Novej Vsi, čakali desiatky ľudí. Jeden z cestujúcich nám poslal zábery z vlaku, niektoré miesta boli ešte voľné, no väčšina sedadiel bola obsadených. Ráno to vraj bolo horšie.

Železničná spoločnosť Slovenska vysvetľuje zmenu grafikonu ako reakciu ministerstva dopravy na pandémiu na predĺženie núdzového stavu a na zákaz vychádzania po 20.00 h.

Prečítajte si aj: Železnice zrušili desiatky vlakov po celom Slovensku

Ďalším dôvodom je šetrenie. Vlakmi teraz cestuje menej ľudí. Na pracujúcich však vraj nezabudli. K sobotňajším spojom pridali ešte jeden vlak navyše ráno a jeden večer. Podľa cestujúcich, ktorých sme oslovili, to nie je postačujúce.

„Situáciu neustále v spolupráci s ministerstvom monitorujeme a vzhľadom na silné obsadenie vlakov v okolí hlavného mesta sme hľadali riešenie na posilnenie, resp. vypravenie ďalších spojov v čase rannej dopravnej špičky v smere do Bratislavy,“ vysvetlil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Podľa aktuálnych informácií by na tejto trase mali od utorka pribudnúť ďalšie tri spoje.

Reportáž pripravila Soňa Cipínová.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

MALACKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti