Na plánovanú vraždu starostu Marianky prišli policajti zaujímavou náhodou

Užite si posledný letný mesiac v zdraví
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Muža, ktorého vraj najali na vraždu Dušana Statelova, zadržali pri úplne inej akcii, no a ten policajtom rozrozprával príbeh.

Odhalenie pripravovanej vraždy bola viac-menej náhoda! Televízia Markíza pozná detaily toho, ako policajti zistili, že niekto chce starostu Marianky zlikvidovať. Muža, ktorého vraj najali na vraždu Dušana Statelova, zadržali pri úplne inej akcii, no a ten policajtom rozrozprával príbeh ...

Veľké odhalenie údajne pripravovaného zločinu prišlo po tom, čo bratislavskí policajti spravili protidrogovú raziu. Okrem narkotík objavili pri domových prehliadkach aj zbrane. Vtedy by asi málokto z nich tipoval, kam ich nakoniec privedie...

Zadržaný muž pri výsluchu popisoval, ako ho vraj najali na vraždu Dušana Statelova , aj to, koľko mu sľúbili. Aktuálne je vo väzbe. Policajti potom našli ďalšieho muža. Aj on porozprával, kto a kedy za ním prišiel a akú sumu mal ponúknuť. Rovnaké množstvo peňazí našli policajti pri domovej prehliadke u jedného z obvinených. Cena za život starostu sa pohybovala v desiatkach tisíc eur.

Zdroj: www.marianka.sk

Dvaja obvinení

"V tomto štádiu konania sú obvinené len dve osoby," povedal pre TV Markíza špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Ide o podnikateľa Kamila Bernátha a Romana Brenčiča. Práve oni podľa vyšetrovateľa vraždu Dušana Statelovala pripravovali a objednávali. Motívom mala byť strata na zisku developerského projektu.

"Sudkyňa pre prípravné konanie sa stotožnila s naším návrhom na stíhanie obidvoch obvinených, rozhodla o ich vzatí do kolúznej väzby. Nevyhovela nášmu návrhu na vzatie aj do preventívnej väzby. Takže o tom bude ešte rozhodovať Najvyšší súd SR," uviedol Lipšic.

Podľa našich informácií muži vinu odmietajú. Roman Brenčič mal ale pred sudkyňou priznať, že do domov v Marianke schválne nasťahovali neprispôsobivých občanov a takto chceli tlačiť na starostu, aby im povolenia podpísal.

Zdroj: TASR

Návrat 90-tych rokov?

Dušan Statelov čelil útokom a zastrašovaniu už dlhšie. Pred dvoma rokmi mu ktosi podpálil auto. Škodu vyčíslili na 10-tisíc eur. Už vtedy otvorene hovoril o tom, že to podľa neho súvisí práve s výstavbou v obci.

Koncom januára mu zase podpálili stajňu. Aj v tom mala mať podľa polície prsty dvojica Bernáth - Brenčič. Obaja muži majú na krku aj ďalšie stíhanie.

Podľa našich informácií ich krajský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa no a má to súvisieť práve s podpálenou stajňou bývalého starostu. Údajne mali objednávať niekoho, kto to spravil. Policajti majú mať aj svedka.

Zdroj: TASR

Zvláštne emaily po reportáži

Keď sme vo februári tohto roka reportáž o požiari stajne odvysielali, Dušan Statelov dostal niekoľko emailov so zvláštnym obsahom. Medzi nimi bola aj správa od Kamila Bernátha.

Písal v nej napríklad o tom, že keby žili v 17.storočí, tak starostu vyzve na kordy alebo pištole. Podľa našich zistení sú aj emaily zadokumentovanými dôkazmi v policajnom spise.

Dušan Statelov sa k veci vyjadrovať nechce, aby nemaril vyšetrovanie. Vo štvrtok (1.4.) sme ho hľadali aj doma. Dvere nám nikto neotváral a telefón nedvíhal.


BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vražda exprimátora

Dôležité udalosti