Aj vaša pleť potrebuje detox. Poradíme vám, ako jej vdýchnete jas a život

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Sofia Zhuravetc

Stačí sa jej iba trochu povenovať.

Na jar sa často spomína detox, starostlivosť o telo a zdravá výživa. Nemožno ale zabúdať ani na pokožku. Aj tá potrebuje starostlivý prístup a vyhradiť by ste si mali aj určitý čas na jej ošetrenie. Predsa len, keď sa vytvoria vrásky a bude pôsobiť zostarnuto, už vám iba detox nepomôže.

Hydratácia

Tak ako aj telo, svaly a trávenie potrebujú vodu, nevyhnutná je aj pre pružnosť vašej pokožky. Bez dostatočného pitného režimu to jednoducho nejde. Aj keď sme to spomínali už viackrát, je nevyhnutné vypiť aspoň dva litre vody, nesladenej citronády či bylinkových čajov denne. Vyplavia sa tak škodliviny z vášho tela.

V prípade, že športujete alebo ste obézny, mali by ste prijať ešte viac tekutín. Okrem vnútornej hydratácia však nezabudnite ani na tú vonkajšiu a používajte hydratačné krémy.

Prečítajte si aj: Periete farebné aj biele oblečenie jedným prostriedkom? Odborník prezradil, ktorý škodí menej

Škodliviny

Chystáte sa do sauny alebo aktívne cvičíte? V tom prípade sa určite predtým odlíčte. Vaša pleť bude následne schopná vylúčiť škodliviny. Make-up by ste si mali odpustiť aj po fyzickej aktivite. Póry sú totiž otvorené a môžete si ich iba upchať.

Kozmetika

Podľa ročného obdobia je nutné meniť aj kozmetiku. V zimnom období sa odporúčajú hutnejšie a mastnejšie krémy, zatiaľ čo v teplých mesiacoch vám postačí krémy s ľahšou textúrou. Denný krém by mal obsahovať antioxidanty, ktoré tvár ochránia a nočný používajte hydratačný.

Zdroj: shutterstoc.com/puhhha

Peeling

Buďte ako had a stiahnite zo seba nepeknú starú kožu. Odumretých buniek je po zime veľa, a tak si dvakrát týždenne doprajte peeling. Nielenže rozžiari vašu tvár a odstráni mŕtve bunky, umožní pokožke lepšie vstrebávať živiny z krémov a masiek.

Vitamín D

Áno, pred slnkom je nutné chrániť pokožku a používať ochranný faktor. Ale vitamín D je pre telo veľmi dôležitý. Čo najviac sa preto snažte tráviť čas vonku, športujte, choďte na prechádzku, behať, alebo sa aspoň posaďte na balkón. Nielenže to bude mať dobrý vplyv na vašu pokožku, ale aj psychiku.

Ilustračná snímka: Zázrak s názvom ocot: Ako ho môžete využiť v domácnosti a ušetriť tak peniaze?

Tvárové cvičenie

Tvárové cvičenia sú na trhu približne dvadsať rokov. Ide o unikátny spôsob ako si môžete zachovať krásnu tvár bez vrások do vysokého veku. Tvárové svaly je nutné precvičovať, aby neochabli, nech sa vám nevytvoria vrásky a nevyzeráte unavene. Odporúčame vám, zamerajte sa a cvičte hlavne cviky na vaše problematické partie, minimálne raz denne, radí dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.