Rezortu školstva opäť potvrdili vysokú pokutu pre projekt Infovek 2

profimedia-0489293425.jpg
Zdroj: TASR

Dôvodom je pripojenie niektorých škôl na internet iba od jedného operátora.

Úrad pre verejné obstarávanie rozhodol o uložení pokuty vyše 228 149 eur pre ministerstvo školstva. Odbor komunikácie rezortu potvrdil, že pokuta súvisí s uzavretím zmluvy na pripojenie škôl na internet cez projekt Infovek 2 v roku 2015 postupom zadávania zákazky - priame rokovacie konanie.

„Vzhľadom na to, že pripojenie niektorých škôl na internet naďalej zabezpečuje spoločnosť Slovak Telekom ako zmluvný partner projektu Infovek 2, ÚVO ukladá ministerstvu školstva pokuty opakovane," uviedol rezort školstva.

Ministerstvo podalo vlani proti pokutám za projekt Infovek 2 opravný prostriedok, avšak ÚVO tento podnet zamietol svojím rozhodnutím začiatkom marca. „Pokuta vo výške 228-tisíc eur nebola uhradená a ministerstvo školstva zvažuje v tejto veci ďalšie právne kroky," potvrdil odbor komunikácie rezortu školstva.

Ministerstvo školstva naďalej považuje za zodpovedné ponechať školám konektivitu projektu Infovek 2 dovtedy, kým nebudú mať zabezpečené iné adekvátne dátové pripojenie.

„Nové dátové pripojenie škôl zabezpečuje ministerstvo školstva prostredníctvom projektu EDUNET_SK. K februáru 2021 už bolo v rámci projektu EDUNET_SK zapojených 2099 škôl, v rámci projektu Infovek 2 evidujeme ešte približne 690 lokalít škôl," doplnilo ministerstvo.

Zámerom ministerstva je poskytnúť všetkým školám, ktoré prejavia záujem, dátové služby v rámci podporovaných projektov EDUNET_SK alebo SANET do škôl. "Zároveň už prebiehajú prípravné trhové konzultácie na nový projekt dátového pripojenia pre školy, ktorý by mal byť realizovaný po ukončení zmluvy na projekt EDUNET_SK od októbra 2023," potvrdilo ministerstvo. Cieľom je poskytnúť každej škole právo vybrať si svoje preferované dátové pripojenie.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti