V osade v Lipanoch tretíkrát nahlásili bombu. Podozrivému mladíkovi hrozí väzenie

V osade v Lipanoch mali opäť poplach.
Zdroj: TV Markíza

Patrik sa priznal k prvému incidentu, za čo dostal podmienku.

Policajne manévre mali v rómskej osade aj cez sviatky. V Lipanoch už po tretíkrát za posledné dva mesiace nahlásil niekto bombu. Policajti zadržali v noci dvoch podozrivých mužov. Jeden z nich bol už za šírenie poplašnej správy podmienečne odsúdený.

V noci do osady vtrhli policajti, hasiči i psovod s pyrotechnikom. K prvému podobnému incidentu sa priznal 24-ročný Patrik. Bombu nahlásil zo strachu, lebo sa mu údajne vyhrážali príbuzní dievčaťa, za ktorým chodil. Dostal za to podmienku.

Policajti si to znova zamierili k Patrikovmu domu, ale dnu vstúpiť nemohli, pretože rodina je v karanténe. Patrik však podozrenie odmieta. Polícia ho napriek tomu zadržala aj s jeho otcom.

„Boli zadržané dve osoby, ktoré boli umiestnené do CPZ, kde s nimi budú vykonávané potrebné procesné úkony,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Do auta ich pre karanténu nenaložili, k asi dva kilometre vzdialenej policajnej stanici museli prejsť pešo. Patrikovi prišlo cestou vraj nevoľno, museli mu preto privolať záchranku. Ak mu dokážu že bombu opäť nahlásil on, väzeniu sa nevyhne.

V Lipanoch nakrúcal Martin Jedinák:


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

LIPANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bomba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.