Slovenská lekárska komora preverila PN pre Pavla Ruska, ktorú vystavil kontroverzný lekár

 Bol Pavol Rusko skutočne zranený alebo nie?
Zdroj: TV Markíza,

Pochybnosti naďalej zostávajú.

Slovenská lekárska komora preverila PN pre Pavla Ruska, ktorú mu vystavil lekár po údajnom kyselinovom útoku. Kontrola nezistila, či bol Rusko skutočne zranený alebo nie. Podľa záverov lekárskej komory totiž jeho zdravotný stav spätne overiť nevedeli.

Pavla Ruska s prelepenými očami priviedli policajti vlani v decembri na najvyšší súd. Sudcovia totiž stratili trpezlivosť a Ruskovej ospravedlnenke, že si bol večer zabehať a niekto ho oblial neznámou látkou, zrejme neverili.

Ruska poslali do väzby a rozsudok v zmenkovej kauze, ktorý znamenal pre Ruska s Kočnerom 19 rokov väzenia, vyhlásili o mesiac neskôr. Ruska po údajnom kyselinovom útoku vtedy nehospitalizovali a z pohotovosti odišiel domov. PN mu vtedy vypísal lekár Peter Lipták, pričom to nebolo po prvý raz. V minulosti to boli Ruskove problémy s krkom a tiež tesne pred pojednávaním.

Kontroverznú PN začal preverovať Kontrolný výbor Slovenskej lekárskej komory. Petra Liptáka v minulosti už vyšetrovali pre podozrenie z korupcie, keď hovoril, že od pacientov prijíma dary a často ho vidieť na protivládnych protestoch. Koncom marca prípad uzavreli.

Ako? Dozviete sa z reportáže Reného Medzihradského:


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pavol rusko

Dôležité udalosti