Pohoda vo svojej tradičnej podobe sa pre pandémiu neuskutoční ani tento rok

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Organizátori uvažovali o skrátení festivalu, no po porade s epidemiólógmi sa všetci zhodli, že to nemá zmysel.

Náš najväčší hudobný festival Pohoda sa vo svojej tradičnej podobe tento rok opäť neuskutoční. Organizátori oznámili, že viacdňové podujatie na trenčianskom letisku sa uskutoční až v lete 2022. Tí, ktorí si už lístky zakúpili, ich budú môcť vrátiť, alebo si ich nechať a využiť v nasledujúcom roku.

„Rozhodli sme sa na základe konzultácií s expertkami a expertmi. Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravy na sérii malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť už toto leto, a ktorým sme dali názov Pohoda on the Ground," informoval riaditeľ festivalu Michal Kaščák na oficiálnej facebookovej stránke Pohody.

Organizačný tím sa pred rozhodnutím radil s epidemiologičkami Zuzanou Krištúfkovou, Máriou Štefkovičovou, Alexandrou Bražinovou a s matematikom Richardom Kollárom. Zhodli sa, že usporiadať festival v podmienkach, keď Covid automat už pri minimálnom počte hospitalizovaných s koronavírusom zakazuje hromadné akcie nad tisíc návštevníkov, nemá zmysel.

„Pôvodne sme považovali za veľkú výzvu urobiť podujatie, kde by boli pretestovaní všetci návštevníci, a uvažovali sme o skrátení festivalu na dva dni. Chceli sme ukázať, že to ide. Začali však do toho vstupovať ďalšie veci – nik nevie, aká bude situácia v lete, či sa neobjavia nové mutácie vírusu, viacerí umelci a umelkyne už zrušili plánované letné turné, zrušili sa tiež viaceré festivaly… Je tam skrátka veľa otáznikov a rizík,” vysvetlil Kaščák v rozhovore pre portál Denníka N.

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa opäť presúva o rok, plná verzia festivalu tak bude v dňoch 7. – 9. júla 2022....

Uverejnil používateľ Pohoda Festival Streda 7. apríla 2021

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal Kaščák

Dôležité udalosti