Šialenstvo pre havarované kuriatka. Namiesto kafilérie skončili v ľudských domovoch

Davové šialenstvo pre kuriatka.
Zdroj: TV Markíza,

Tisícky kuriatok prevážal kamión, ktorý havaroval.

Záchrana kuriatok z havarovaného kamióna pri Prešove sa zmenila na davové šialenstvo. Asi 130-tisíc čerstvo vyliahnutých kureniec malo skončiť po nehode v kafilérii. Ľudia z okolitých dedín sa však zmobilizovali a kuriatka si prišli zobrať domov.

Poľský kamión ráno zišiel z krajnice a prevrátil sa nabok. Vodič zrejme zaspal. V návese mal naložených 130-tisíc jednodňových kuriatok. Tisícky z nich sa natlačené v prevrátených prepravkách udusili. Zvyšné si ľudia odnášali v debničkách, škatuliach, ale aj v taškách.

Štátna veterinárna správa kontaktovala poľskú firmu, ale aj hydinárne v okrese Poltár, kam ich mal kamión dopraviť. Nikto z nich nemal záujem prísť si živé zvieratá naložiť a odviezť. Keďže boli podchladené, hrozil ich úhyn.

Veterinári dovolili asistenčnej službe, ktorá mala náklad vyložiť a kamión vytiahnuť, že ak s tým bude súhlasiť majiteľ, živé kurence môžu aj predať, no rozhodli sa ich zadarmo rozdávať priamo na mieste.

Informácia o netradičnej záchrannej akcii sa rýchlo rozšírila na sociálnych sieťach a v okolitých obciach to vraj hlásili aj v obecnom rozhlase. Ľudia pri havarovanom kamióne na kuriatka čakali v tlačenici.

Ako to na mieste vyzeralo, si môžete pozrieť v nasledujúcej reportáži Martina Jedináka.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti