Autosedačka môže zachrániť život dieťaťa pri nehode. Poradíme vám, ako ju správne umiestniť

Autosedačka môže zachrániť život dieťaťa pri autonehode.
Zdroj: TV Markíza,

Samotná kúpa autosedačky neznamená, že vaše dieťa aj ochráni.

Stačí iba chvíľa nepozornosti a môže sa to stať každému jednému vodičovi. Chyby pri používaní autosedačiek robíme podľa motoristickej obce možno viacerí. S odborníkom sme si prešli všetko, na čo si máme dávať pozor.

Samotná kúpa autosedačky neznamená, že vaše dieťa aj ochráni. Motoristický novinár Maroš Čabák hovorí, že základom je, aby autosedačka bola vždy pevne spojená s autom. Z času na čas ju však vodiči vyberajú z isofixu alebo bezpečnostných pásov pre čistenie, alebo keď ju prenášajú do druhého auta a vtedy sa môže stať, že ju zabudnú opäť správne ukotviť.

Motoristický novinár nám preto ukázal modely áut, pri ktorých síce isofix je, no s niektorými sedačkami je nekompatibilný. V tom prípade môžu autosedačku tlačiť aj dvaja, no ona nezacvakne. Pásom sa pripnúť tiež nedá, vodič by tak musel v takomto prípade hľadať sedačku od iného výrobcu alebo vymeniť auto.

V žiadnom prípade nesmie byť dieťa posadené v nepripevnenej autosedačke. Chyby podľa Maroša robíme najmä v zime, keď deti pripútavame naobliekané v hrubých páperových bundách, čím znižujeme účinnosť pásov, môžu sa totiž vyšmyknúť.

Na čo ešte odborník upozornil, sa dozviete z reportáže Braňa Tomagu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Autosedačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.