Od pondelka otvoria prvý stupeň všetkých základných škôl a materské školy

Tomáš sa vyjadril k svadbe: Bude zo Sisy pani Oravcová?
Zdroj: TASR

Ako budú fungovať ďalšie školy od 19. apríla oznámi rezort v pondelok.

Materské školy a prvý stupeň základných škôl budú od pondelka (12. 4.) otvorené pre všetky deti. Spolu s nimi sú aj naďalej otvorené špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenia.

Umožnené je tiež vzdelávanie žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu, v malých skupinách piatich žiakov a jedného pedagóga.

Oznámil to minister školstva Branislav Gröhling s tým, že v pondelok oznámi, ako budú od 19. apríla fungovať ďalšie školy. „Vraciame sa ku klasickému otvoreniu všetkých materských škôl a všetkých prvých stupňov základných škôl. Tie budú otvorené pre deti všetkých rodičov a ak bude situácia aj naďalej priaznivá, postupne bude nasledovať otvorenie ďalších ročníkov,“ priblížil.

Negatívny test a školský semafor

Ako zdôraznil rezort v stanovisku aj naďalej podľa platných predpisov platí podmienka pretestovania zákonného zástupcu. Testuje sa tiež žiak, ktorý je vo veku druhého stupňa základnej školy alebo vyššie.

Automaticky sa tiež spúšťa školský semafor, ktorý hovorí, že pokiaľ sa po otvorení objaví v triede alebo škole pozitívny prípad, môže ju uzatvoriť regionálny úrad verejného zdravotníctva alebo riaditeľ so súhlasom zriaďovateľa.

Zdroj: TASR

Školy musia postupovať podľa manuálu Návrat do škôl z 12. apríla, ktorý zverejnil rezort na  webe.

Deti môžu chodiť do ZUŠ

Otvorené je tiež individuálne vzdelávanie v základných umeleckých školách pre deti na prvom stupni základnej školy.

Otvorené ostávajú aj školské kluby detí, školské jedálne, zariadenia výchovného poradenstva a prevencie pre individuálne poradenstvo, ako aj internáty pre špeciálne školy a internáty pre zdravotnícke školy.

Vo všetkých prípadoch platí podmienka pretestovania zákonného zástupcu, ako aj žiaka druhého stupňa základnej školy či stredoškoláka.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti