Kolíková zverejnila memorandum, ktorým mali koaliční politici zažehnať krízu, no nepodpísali ho

Mária Kolíková.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Jeho základnou myšlienkou bolo, aby si vážili a mali v úcte ľudí s iným názorom.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zverejnila na sociálnej sieti Memorandum dobrého vládnutia, ktorého text mali koaliční politici na stole pred pár týždňami. Jeho základnou myšlienkou podľa šéfky rezortu bolo, aby si vážili a mali v úcte ľudí s iným názorom.

„Dnes by som povedala, že by nám mohla stačiť len prejavovaná úcta a rešpekt k iným. Osobitne k tým, ktorí majú na vec iný názor. Chráňme našich ľudí – zo Slovenska – ktorí sú odborne zdatní. Nemáme ich priehrštia. Chráňme ich, aby sme ako krajina boli úspešní, aby sme aktuálne dnes boli i zdraví. V preklade a konkrétnosti,  Štátny ústav na kontrolu liečiv treba chrániť, lebo sa chová zodpovedne, odborne a nezávisle, chráni zdravie nás všetkých, robí tak preto, lebo má zdatnú šéfku," napísala v statuse Kolíková.

Ministerka sa zároveň postavila za Štátny ústav na kontrolu liečív. Je potrebné ho chrániť, pretože sa správa zodpovedne, odborne a nezávisle, uviedla na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Mária Kolíková

Zdroj: Facebook/Mária Kolíková

Kolíková zdôraznila, že ŠÚKL chráni zdravie všetkých a robí tak preto, lebo má zdatnú šéfku, Zuzanu Baťovú. "Chráňme našich ľudí zo Slovenska, ktorí sú odborne zdatní. Nemáme ich priehrštia. Chráňme ich, aby sme ako krajina boli úspešní, aby sme aktuálne dnes boli i zdraví," dodala Kolíková. 

Reagovala tak na ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý vo štvrtok (8. 4.) rokoval v Moskve o vakcíne Sputnik V, v piatok (9. 4.) povedal, že Rusi sa cítia byť mimoriadne poškodení tým, že ŠÚKL zveril posúdenie vakcíny Sputnik V neregistrovanému laboratóriu, ktorého výsledky narušili reputáciu vakcíny po celom svete.

Pár týždňov dozadu, koaliční lídri mali na stole takéto Memorandum dobrého vládnutia. Vlastne nič svetoborné. Dnes by...

Uverejnil používateľ Mária Kolíková Sobota 10. apríla 2021

Zdroj: Facebook/Mária Kolíková

BRATISLAVA/TASR,zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.