Andrea trpí vzácnou chorobou, ktorá ničí jej kožu. Lekári jej už 28-krát diagnostikovali rakovinu

Andrea Ivonne Monroyová.
Zdroj: Profimedia.sk

Táto choroba sa vyskytuje raz za milión prípadov.

Andrea Ivonne Monroyová je na prvý pohľad normálna žena ako každá iná. Kalifornčanka je však nútená žiť ako upír. Píše Ladbible.

Dvadsaťosemročná Andrea Ivonne totiž trpí vzácnou genetickou chorobou, ktorá sa vyskytuje raz za milión prípadov.

Andreina pokožka je totiž veľmi citlivá na slnečné svetlo a čo i len krátkodobé vystavenie sa lúčom by pre ňu mohlo skončiť fatálne.

Andrea tak počas dňa musí zostať v interiéri za tónovanými sklami, ktoré jej poskytujú väčšiu ochranu.

Genetická porucha s názvom xeroderma pigmentosum spôsobuje, že jej pokožka je náchylnejšia k vzniku rakoviny kože.

Ako hovorí, od detstva jej ju už diagnostikovali 28-krát. To však nie je všetko. Už v 23 rokoch sa u nej predčasne začala prejavovať menopauza.

„Trvalo mi to dlho, kým som prijala, aká som. Môj stav znamená, že moje telo starne rýchlejšie. Nikdy som sa však netúžila stať matkou, takže to na mňa nemá žiadny vplyv,“ priznáva.

Osoby s touto diagnózou sa v priemere dožívajú 37 rokov života. Andrea však zostáva ohľadom svojej budúcnosti pozitívna. Snaží sa dodržovať všetky postupy, aby čo najviac stmila možné riziká, hoci, ako každému človeku, aj jej chýba voľnosť.

„Von môžem chodiť len v noci, vždy však so sebou nosím merač UV žiarenia, aby som mala pod kontrolou hodnoty na každom kroku,“ priznáva.

Cez deň chodí von len veľmi výnimočne. „Je to viacmenej len vtedy, keď mám stretnutie u lekára. To musím nosiť ochranný odev. Aj keď je zamračené alebo prší, vždy musím nosiť dlhé rukávy, klobúk a štít na tvár,“ priblížila.

Počas stále krátkeho života už musela podstúpiť niekoľko operácií, aby sa zbavila rakoviny kože. Žiaľ, v októbri minulého roka jej ju diagnostikovali opäť.

„Je to priam srdcervúce, pretože sa snažím chrániť svoju pokožku. Niekedy mám pocit, že to už nezvládam. Svoj život však milujem a chcem tu byť aj naďalej,“ uzavrela.

KALIFORNIA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti