V kauze smrti Milana Lučanského vypočuli takmer 50 svedkov. Záver vyšetrovania spoznáme až v lete

Lockdown v Británii
Lockdown v Británii Zdroj: TV Markíza

V rámci vyšetrovania zaistili aj množstvo listinných dôkazov.

V rámci vyšetrovania úrazu a smrti Milana Lučankého vypočuli takmer 50 svedkov. Televízii Markíza to potvrdila prešovská krajská prokuratúra.

Mnohých musela zbaviť mlčanlivosti ministerka Mária Kolíková. Závery vyšetrovania by mali byť známe do leta.

Milan Lučanský bol vo väzbe pre obvinenia z korupcie. Za mrežami bol šesť dní, keď ho našli v cele so zraneným okom. Už vtedy sa špekulovalo, že to mohol byť pokus o samovraždu. Obvinený generál túto teóriu poprel a všetkým tvrdil, že sa potkol o šľapku a udrel sa o roh postele. O 20 dní neskôr prišla z prešovskej väznice ďalšia šokujúca správa. Milana Lučanského museli v cele oživovať.

Ďalšia výpoveď o úplatku pre Lučanského. V prípade vraj bol zapletený aj bývalý sudca a politik

Obe udalosti vyšetruje Úrad inšpekčnej služby. V tejto súvislosti vedie vyšetrovateľ jedno spoločné trestné konanie pre štyri trestné činy. Napríklad pre porušovanie povinnosti dozornej služby či ublíženie na zdraví.

Ďalších ľudí zrejme výsluch len čaká. Ministerka Mária Kolíková zbavila mlčanlivosti celkovo až 61 ľudí. Sú medzi nimi príslušníci zo zboru väzenskej stráže, ale aj zdravotníci z nemocnice pre obvinených v Trenčíne, kde po úraze oka Milana Lučanského liečili a pozorovali.

Prokurátor nám potvrdil, že v rámci vyšetrovania zaistili aj množstvo listinných dôkazov. Stále čakajú na znalecké posudky z rôznych odvetví. Keď ich budú mať, plánujú spraviť rekonštrukciu toho, čo predchádzalo smrti Milana Lučanského.

Ak všetko pôjde tak ako doteraz, závery vyšetrovania by mohli byť podľa zistení Markízy známe začiatkom leta.

Udalosťami, ktoré viedli k smrti policajného exprezidenta, sa zaoberala aj špeciálna komisia, ktorú zriadila ministerka spravodlivosti. Ich cieľom bolo zistiť, či dozorcovia postupovali tak, ako mali. Prešetrovanie už ukončili, čaká ich záverečné zasadnutie.

Verejnosť by sa mala dozvedieť výsledky ich zistení s najväčšou pravdepodobnosťou už koncom tohto týždňa.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyšetrovanie

Dôležité udalosti