Na východe Slovenska niekto úmyselne podpálil MOM-ku. Ide o prvý útok na odberové miesto

Vyhorená MOM-ka vo Svidníku.
Zdroj: Pavol Sivák

Odberové miesto bude i napriek požiaru fungovať aj naďalej.

Vo Svidníku na Ul. Gen. Svobodu, krátko pred utorkovou (13. 4.) polnocou, podpálil neznámy páchateľ mobilné odberové miesto, kde robia zdravotníci antigénové testy na COVID-19. To patrí Územnému spolku Slovenského červeného kríža, ktorý si vyčíslil škodu na 22-tisíc eur.

Riaditeľa spolku Slavomíra Sakalíkaskutok neznámeho páchateľa zarazil, SČK však v testovaní pokračuje. „Je mi z toho smutno. Snažíme sa pomáhať od prvej vlny pandémie bez nároku na odmenu. Sme humanitárna organizácia, MOM prevádzkujeme, aby sme zarobené peniaze mohli ďalej využiť na ďalšiu pomoc a aktivity pre verejnosť. To ma na tom najviac zaráža. Robili sme len službu ľuďom," zhodnotil udalosť

Podľa informácií TV Markíza mal podpaľač vhodiť cez rozbité okno do MOM-ky horiaci predmet, ktorý spôsobil požiar. Kontajner nevyhorel, vybavenie pre zdravotníkov však oheň úplne zničil.

Zdroj: Pavol Sivák

Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová spresnila, že požiar zničil asi 1 350 antigénových testov, 30 ochranných overalov, 400 kusov jednorazových ochranných rukavíc, ako aj ďalšie zdravotnícke ochranné pomôcky - pracovné bundy, ochranné štíty i okuliare.

Zdroj: Pavol Sivák

Poverený príslušník svidníckeho obvodného oddelenia už začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci. Ak chytia páchateľa, hrozia mu až tri roky za mrežami.

Svidnícka MOM-ka bude i napriek požiaru fungovať aj naďalej. „Pristavili sme tam sanitné vozidlo a testujeme ďalej. Riešime, aby sme už od pondelka fungovali v štandardnom režime," uzavrel Sakalík.

Ide o prvý takýto útok na mobilné odberové miesto na Slovensku. Doteraz si na niektoré posvietili iba zlodeji. napr. v Tvrdošíne počas plošného testovania.


SVIDNÍK/TV Markíza, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti