Kamionistom dali hygienici výnimku. Polícia im aj tak môže dať pokutu

Kamionisti na hraniciach
Kamionisti na hraniciach Zdroj: TV Markíza

Situácia sa zmenila, keď vláda obmedzila pohyb ľudí a podmienila ho negatívnym výsledkom testu.

Kamionisti už nemusia mať pri návrate zo zahraničia test. Polícia im však aj tak môže dať pokutu. Odvoláva sa na uznesenie vlády, podľa ktorého test musia mať.

Jozef je vodič kamiónu v Belgicku. Domov ho viezli aj s jeho štyrmi kolegami na dodávke. Na hraničnom priechode Jarovce - Kittsee od nich pýtali policajti negatívny test. Ten nemali, keďže si boli istí, že ako vodiči kamiónov majú výnimku.

Mali za sebou dlhú cestu. A tak každý z nich vytiahol 20 eur, zobral si svoj pokutový blok a pokračovali v ceste. Rovnakú skúsenosť mali aj iní vodiči. Za priepustku však policajti pýtali viac.

Iní kamionisti sa vrátili do Rakúska a na Slovensko prešli cez iný priechod. Na Úrade verejného zdravotníctva nám potvrdili, že kamionisti výnimku skutočne majú, po návrate sa nemusia nikde registrovať ani čakať v karanténe na negatívny výsledok testu.

Situácia sa zmenila, keď vláda obmedzila pohyb ľudí a podmienila ho negatívnym výsledkom testu. Ten musia mať aj všetci tí, ktorí cestujú a vracajú sa zo zahraničia. A teda aj vodiči kamiónov.

„Na tento nesúlad s vyhláškou verejného zdravotníctva sme upozornili na pandemickej komisii, požiadali sme aj úrad vlády o odstránenie tohto nesúladu, zatiaľ sme odpoveď nedostali," uviedla Denisa Bárdyová, hovorkyňa PPZ.

Úrad vlády v utorok odpoveď nedal ani nám. Uznesenie vlády je však viac ako vyhláška hygienikov, a tak by si kamionisti testy urobiť mali. Inak riskujú pokutu.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti