Domáce

Vianoce: Pozrite si, na ktoré vlaky už nekúpite lístok

Cestovný lístok
Zdroj: slovakrail.sk

Ľudia najviac budú cestovať v piatok.

Zvýšený záujem ľudí o cestovanie pred vianočnými sviatkami najmä z hlavného mesta na stredné a východné Slovensko už začínajú pociťovať železničiari.

Podľa aktuálnych údajov Železničnej spoločnosti Slovensko sa najviac predávajú lístky na piatkové (20. decembra) popoludňajšie spoje, ktoré sú už takmer vypredané.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Napríklad InterCity (IC) vlak v piatok 20. decembra, ktorý odchádza z Bratislavy o 13.37 h a smeruje cez Žilinu do Košíc, je v prvej triede obsadený na 100 % a v druhej triede na 99 %. Rovnako sú lístky vypredané aj v IC vlaku, ktorý má odchod z Bratislavy v ten istý deň o 17.37 h. Dopoludňajšie spoje sú v piatok momentálne obsadené na 50 až 70 %. 

V sobotu 21. decembra je zase na 98 % v prvej triede a na 99 % v druhej triede obsadený IC vlak s odchodom z hlavného mesta o 9.37 h. K IC vlakom vo štvrtok, piatok a v sobotu je pritom podľa ZSSK radený maximálny počet 10 vozňov. 

Podobne aj k rýchlikom na tejto trase radia maximálny počet čiže 13 vozňov. Aj pri nich je najväčší záujem o piatkové popoludňajšie a sobotňajšie ranné spoje. Napríklad rýchlik Čingov, ktorý ide v oba dni o 6.08 h z Bratislavy, je v priemere na 60 % obsadený a na rýchlik Dargov o 9.55 h sú lístky vypredané na 65 %.

V prípade rýchlikov na ďalších trasách je záujem menší. Napríklad miestenky na trati z Bratislavy cez Levice do Zvolena sú momentálne vypredané na 20 až 30 % a do rýchlikov na trase z Bratislavy do Prievidze sa miestenky nepredávajú.

SLOVENSKO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.