Športovci toho majú dosť. Odovzdali petíciu za návrat k tréningom a plánujú aj pritvrdiť

Petícia za návrat športu
Petícia za návrat športu Zdroj: TV Markíza

Požadujú v prvom rade, aby mohli začať športovať minimálne deti, ktoré už nastúpili do škôl.

Športovci stratili trpezlivosť. Žiadajú, aby sa konečne začalo rozprávať o návrate k tréningom a súťažiam. Šport je pre tvrdé pandemické opatrenia ochromený už šesť mesiacov. Iniciatíva za návrat športu v utorok odovzdala na úrade vládu petíciu s tisíckami podpisov.

Štefan hráva futbal za Palárikovo, nižšie futbalové súťaže však majú pre pandémiu stopku. Zápas nehral od októbra. Hovorí, že ako športovec prežíva osamelé obdobie a futbal mu chýba aj z hľadiska psychiky.

Chceme konečne športovať s jasnými a jednoduchými pravidlami. Hovorí iniciatíva za návrat športu, ktorá rozbehla aj petíciu.

Petíciu v utorok (13. 4.) odovzdali na úrade vlády. Požadujú v prvom rade, aby mohli začať športovať minimálne deti, ktoré už nastúpili do škôl. Od budúceho pondelka požadujú od pandemickej komisie a vlády jasné pokyny pre postupné naštartovanie amatérskeho a rekreačného športu.

Ministerstvo školstva predstavilo plán návratu na športoviská ešte vo februári - ide o takzvaný COVID semafor pre šport, no epidemiologické autority ho ešte neschválili.

Ak nebudú požiadavky v dohľadnej dobe splnené, plánujú pritvrdiť a vyzvať športovcov k mobilizácii, aby napriek zákazu predsa len vybehli na ihriská.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Petícia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.