Brutálny útok kyselinou v Nových Zámkoch, ktorý neprežila Adriana (†39), stále nie je vyriešený

Miesto útoku kyselinou v Nových Zámkoch
Miesto útoku kyselinou v Nových Zámkoch Zdroj: TV Markíza

Polícia zatiaľ odmieta zverejniť akékoľvek informácie.

Prešli dlhé dva roky a verejnosť stále nepozná meno páchateľa ani prípadného objednávateľa útoku kyselinou na ženu v Nových Zámkoch. Otázka tak znie, či je polícia bezradná, alebo ide len o taktiku v náročnom dokazovaní.

Mal vyzerať ako bezdomovec a v ruke držal zvláštnu nádobu. Za kríkmi čakal na Adrianu, ktorá bola vonku so psom. Keď sa priblížila, vylial jej na tvár kyselinu sírovú. Žena krátko po incidente zraneniam podľahla.

Podozrivý bývalý partner, ktorý údajne nedokázal prijať fakt, že je medzi nimi koniec, však mal alibi. Nachádzal sa vraj v Ukrajine. V prípade akýchkoľvek otázok je odpoveď od polície takmer identická.

„Okolnosti tejto tragédie sú naďalej v štádiu vyšetrovania. Hneď ako to procesná situácia umožní, poskytneme verejnosti bližšie informácie," uviedla Viktória Borloková, hovorkyňa KR PZ Nitra.

Bývalý kriminalista Matej Snopko nevidí nič zlé na tom, že prípad ani po dvoch rokoch uzatvorený nie je, no a taktiež sa nečuduje ani tomu, že verejnosť zatiaľ dostala minimum informácií.

Keďže sa v priebehu dvoch rokov podobný prípad v meste neopakoval, je už takmer isté, že útok nebol náhodný. Či v tom má prsty naozaj expartner alebo niekto iný, sa podľa Mateja Snopka dozvieme.

„Nie je otázkou, či bude páchateľ a objednávateľ políciou chytený, ale je otázkou len to, kedy chytený bude. Pretože pokiaľ je to osobný motív, tak logika policajná a kriminalistická toto nepustí," dodal Snopko.


NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti