Vietor neutícha a pridá sa k tomu aj sneženie. Pre tieto okresy platia výstrahy

0103_SUPERSTAR_01_03_P50_Ne_20_30__12.mp4
Zdroj: TASR

Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 90 kilometrov za hodinu.

Najmä na juhovýchode Slovenska počas stredy možno očakávať silný vietor, na viacerých miestach aj sneženie. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého aj druhého stupňa. SHMÚ o tom informoval na svojej webovej stránke.

Výstraha druhého stupňa pred silným vetrom platí pre okresy Poprad, Košice - okolie, Košice - mesto, Trebišov a Michalovce. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 90 kilometrov za hodinu.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ upozornil SHMÚ. Výstraha platí do 12.00 h.
Výstraha prvého stupňa pred silným vetrom platí takmer pre celé územie krajiny s výnimkou juhu stredného Slovenska. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 85 kilometrov za hodinu. Výstraha platí až do večera.

SHMÚ upozorňuje aj na sneženie a tvorbu snehových jazykov a závejov. Miestami môže napadnúť až 20 centimetrov nového snehu. Výstraha prvého stupňa platí pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Prešovský a Žilinský kraj. Varovanie potrvá do štvrtka (15. 4.).

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vietor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.