Po Š. Harabinovi malo byť vyhlásené pátranie. My sme ho stretli a spolu zavolali políciu

Reportér TV Markíza René Medzihradský a Štefan Harabin.
Zdroj: TV Markíza

Policajti sa ho údajne aj viackrát snažili kontaktovať v mieste jeho bydliska, no k sebe ich nepustil.

Po bývalom šéfovi najvyššieho súdu a exministrovi spravodlivosti údajne vyhlásili pátranie. Štefanovi Harabinovi nevie polícia doručiť zásielku od vyšetrovateľa. Podľa našich informácií ide o obvinenie za novembrové protesty, keď Harabin vyzýval ľudí na nenosenie rúšok. Napriek vyhlásenému pátraniu sme sa dnes s bývalým sudcom osobne stretli a spoločne sme zavolali na políciu. Polícia sa k prípadu zatiaľ nevyjadrila.

„No prečo tu nie sú policajti, keď pátrajú po mne...".

Začína rozhovor s nami bývalý šéf justície. Tvrdí, že polícia sa mu snaží doručiť istú zásielku, no keďže on dlhodobo odmieta nosiť respirátor, nevie sa tak dostať na poštu, aby si zásielku vyzdvihol, bez respirátora ho tam totiž nepustia.

„Ja som známy bezrúškovec," zdôrazňuje.

Policajti sa ho údajne aj viackrát snažili kontaktovať v mieste jeho bydliska, no k sebe ich nepustil.

Pozrite si celý rozhovor redaktora TV Markíza so Štefanom Harabinom


Podľa našich informácií chcú bývalému prezidentskému kandidátovi doručiť uznesenie o vznesení obvinenia, ktoré môže súvisieť s protestom zo 17. novembra. Jeho konanie totiž mohlo byť podozrením z podnecovanie na trestný čin, alebo na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti. Vyzýval totiž ľudí, aby si dali dole rúška.

„Keď po mne pátrajú, zavolajte políciu," navrhol nám. Tak sme zavolali. Na hliadku sme čakali spolu, no dlho nechodila. Bývalý predseda Najvyššieho súdu sa preto vybral domov.

Hliadka sa nakoniec objavila. Pár minút na to, ako Harabin odišiel. Z auta ale policajti nevystúpili s tým, že kontaktovali kolegov, ktorým tento prípad patrí. Druhá hliadka sa objavila o pol hodiny.

O pár minút ale bolo jasné, že ani tento pokus o kontaktovanie Štefana Harabina nebude zo strany polície úspešný. Harabin im neotvoril dvere.

Oslovili sme aj políciu, či je skutočne Štefan Harabin v pátraní, v pátracom systéme totiž dnes jeho meno nebolo. A pýtali sme sa aj to, či bol obvinený. Stanovisko sme ale do uzávierky nedostali.

Pozrite si reportáž Reného Medzihradského

 

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Štefan Harabin

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.