Snívate o sexe a nevere? Prezradíme vám, čo to znamená

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/G-Stock Studio

Samozrejme ide o frekvenciu, sem tam má poodbné predstavy každý.

Sny ľudia nevedia ovplyvniť, ale často súvisia s tým, čo sme zažili, trápi nás, chýba nám alebo o čom jednoducho snívame, doslovne. Podľa prieskumu portálu Illicitencounters trápi stereotypný partnerský sex až 85 percent párov. Prekvapivé možno je, že po spestrení milostného života túžia viac ženy ako muži. Medzi hlavné signály sexuálnej rutiny patria podľa výskumu spomienky na sex s expartnermi či sny o nevere. Signalizujú taktiež nedostatok spontánnosti vo vzťahu a v milostnom živote.

Sexuálnemu životu neprospieva ani pokračujúca koronavírusová kríza. Vysáva ľuďom psychickú a fyzickú silu, ako aj chuť na milostný život. Ten buď dostáva úplnú stopku alebo sa stáva rutinou.

Prečítajte si aj: Počuli ste už o análnom orgazme? Prezradíme vám či je to skutočnosť alebo výmysel

Sex s ex

Bol váš predošlý partner dobrý milenec? Nevadí, že si na vaše milostné chvíle sem tam spomeniete, nie je to nič neprirodzené. Avšak ak je to často, porovnávate ich so súčasným sexom a čoraz viac sa pri minulosti usmievate, hrozí vám partnerský problém.

„Možno to znamená, že k svojím bývalým stále niečo cítite alebo vás iba viac naplňoval váš sexuálny život. V prípade, že ide o druhý prípad, svoju súčasnú situáciu môžete zmeniť. Jednoducho sa s partnerom porozprávajte o vašich sexuálnych predstavách, čo vás vzrušuje a baví. Urobte to v pokoji a bez emócií, nehanbíte sa za to. Je veľmi pravdepodobné, že aj vaša polovička sa trápi a skrýva v sebe osobné túžby a predstavy," hovorí špecialista na zdravú sexualitu Adam Durčák pre portál bety.cz.

S podobnou debatou však nikdy nezačínajte hneď po sexe, váš partner sa vtedy cíti viac zraniteľný.

Zdroj: shutterstoc.com/MaryMistan

Snívate o nevere

Opäť ide o frekvenciu, ak sa sem tam vo vašich snoch objaví George Cloone, Jude Law, Ian Somerhalder či Leonardo DiCaprio je to pochopiteľné, naozaj. Občas každý zatúži aspoň vo sne po zakázanom ovocí a predstaví si aj vášnivý sex so sexi neznámym v jeho hotelovej izbe. Je to prirodzené a podľa štúdie zverejnenej v The Journal of Sex Research sa raz za čas stane až 80 percentám žien a 98 percentám mužov.

Rozdiel je však medzi fantáziou a túžbou previesť svoje sny do reality. Ak o nevere snívate príliš často a dokonca ju už plánujete, je to jasný signál, že váš milostný život nie je na správnej ceste.

Prečítajte si aj: Erotické mýty: Naozaj nebaví mužov predohra a vzrušuje ich análny sex?

Možné problémy

Prevláda u vás v posteli iba jedna či dve polohy? Lepšie povedané začnete vždy pri misionárovi a spestríte ho občas polohou zozadu či dámskou jazdou hore? Niekomu to môže stačiť, ale vám očividne nie. Vás milostný život je v rutine. Zmeňte to a komunikujte s partnerom, bez vyčítania a vymenovania chýb. Iba zvoľte otvorenú komunikáciu, začnite ho napríklad chváliť za to, čo sa vám s ním pri sexe páči a navrhnite nejaké novinky, obmeny. Ak sa chcete vyhnúť rozhovoru, zadovážte si na inšpiráciu sexuálnu hru či jednoducho prevezmite iniciatívu.

Rutinný sex je sprevádzaný aj minimálnou predohrou, pre oboch zúčastnených. Predohru pritom obe pohlavia väčšinou milujú či už vo forme role-play, s pomocou erotických pomôcok alebo špeciálnou masážou. „Muži si musia uvedomiť, že ženám trvá dlhšie dosiahnutie orgazmu, v priemere až 13 a pol minúty, takže je pre nich ďalšia sexuálna aktivita veľmi vítaná," tvrdí Durčák.

Problém môže byť aj v spálni, teda v tom, že máte sex iba v posteli. V súčasnej dobe si asi nemôžete dopriať sex v prírode, ale môžete prekvapiť partnera v sprche, v obývačke na gauči či na kuchynskom stole... Je to len na vás. Veď ani koberec pred krbom neznie najhoršie.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti