VIDEO: Obvineného Reháka prepustili na slobodu

Jozef Rehák.
Zdroj: TV Markíza

Zadržali ho v rámci policajnej akcie Judáš na začiatku decembra.

Bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozefa Reháka budú stíhať na slobode. O jeho prepustení z väzby rozhodol Najvyšší súd na svojom neverejnom zasadnutí, informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

„Senát Najvyššieho súdu 1T na dnešnom neverejnom zasadnutí vyhovel sťažnosti obvineného Jozefa R. Zrušil napadnuté rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku a obvineného prepustil z väzby na slobodu, pretože dôvod na ďalšie trvanie väzby pominul," objasnila ďalej hovorkyňa.

Sudkyňa pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku na začiatku apríla zamietla žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu a neprijala písomný sľub obvineného. Obvinený a jeho obhajca Ľudovít Štanglovič podali voči rozhodnutiu sťažnosť.

Zdroj: TV Markíza

Jozefa Reháka zadržali v rámci policajnej akcie Judáš na začiatku decembra 2020. Medzi obvinenými boli v tomto prípade exprezident policajného zboru Milan Lučanský, bývalí predstavitelia Slovenskej informačnej služby  a aj bývalí vysokopostavení funkcionári PZ a finančnej správy. Obvinení boli z korupcie a jedna osoba aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Lučanský sa vo väzbe v ústave v Prešove pokúsil o samovraždu a 30. decembra zomrel. Voči nemu stíhanie zastavili.

Skupinu pôvodne ôsmich obvinených, vrátane Reháka, zobral do väzby sudca ŠTS 5. a 6. decembra 2020. Následne v januári jeho rozhodnutie potvrdil aj NS SR.


BRAISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jozef rehák

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.