Káva Dalgona ovládla svet. Pripravte si tento dezertný nápoj aj vy doma

Ilistračná snímka.
Zdroj: shuterstock.com/Elena Veselova

V inštruktážnom videu vám to ukážeme krok za krokom.

Káva hýbe svetom. Odhaduje sa, že každý deň sa na svete vypijú až tri miliardy šálok kávy. Nezáleží pritom, či ide o preso alebo kapučíno. Existuje veľa druhov a spôsobov, akým sa káva pripravuje a podáva.

Jedno je isté - milovníkom kávy napredujúce technológie zjednodušujú život. V minulosti si doma mohli pripraviť iba zalievanú kávu, neskôr prekvapkávanú, až prišli postupom času prvé kávovary. Luxus v podobe latte, kapučína a mocha bol v ponuke iba v kaviarňach. Dnes sme sa však rozhodli priblížiť vám nový fenomén s názvom dalgona. Ešte ste o ňom nepočuli? Tak určite čítajte ďalej.

Prečítajte si aj: Bezlepková diéta: Akým najčastejším mýtom ľudia veria a riadia sa nimi?

Dalgona coffee

Ide o kávový nápoj, teda podľa niektorých skôr sladký kávový dezert, ktorý pochádza z Indie. Celosvetovo sa stal slávny po jeho odprezentovaní v kórejskej televíznej šou. Niektorí ľudia ho pripravujú z instantnej kávy alebo korenistého prachu, my sme sa zamerali na poctivé espreso ako základnú ingredienciu.

Espreso si pripravte v domácich podmienkach. Či už formou prekvapkávanej kávy alebo automatickým kávovarom. Espreso má mať 30 mililitrov. Následne ho prelejte do väčšieho hrnčeka či misky, pridajte trstinový cukor, trochu teplého mlieka a mixérom napeňujte, pokým vytvoríte dalgona krém. Napokon si do pohára nalejte teplé mlieko (približne 1 a pol deci) a navrch nalejte dalgona krém a máte hotovo. Podľa preferencií môžete posypať škoricou, orechmi či kakaom.

Presný návod aj s inštrukciami si pozrite v nasledujúcom videu.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti