Blondína, bruneta alebo ryšavka? Muži prezradili, ktoré z nich sú najlepšie

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Dean Drobot

Výkon v posteli sa však nerovná atraktivite. Aj tá sa líši na základe farby vlasov.

Vtipov o blondínkach, brunetkách, čiernovláskach a ryšavých ženách počula už každá z nás naozaj mnoho. Väčšinou sú zamerané na dámsku inteligenciu a šikovnosť, tentokrát sa však rozhodli zamerať na sex. Reč je o istej štúdií, ktorá sa zamerala na zistenie, aké dobré sú ženy s konkrétnou farbou vlasov milenky.

Prečítajte si aj: Káva Dalgona ovládla svet. Pripravte si tento dezertný nápoj aj vy doma

Výsledky štúdie

Asi nikoho neprekvapí informácia, že muži pokladajú za najatraktívnejšie blondínky, druhé miesto patrí ryšavkám a tretie miesto obsadili čiernovlásky. Pozrime sa na to v číslach, blondínky získali v otázke atraktivity 51 percent, ryšavé ženy 18 percent, prirodzené čiernovlásky 15 percent, brunetky 14 percent a ženy so šedivými vlasmi 2 percentá.

Posudzovanie ženskej atraktivity na základe farby vlasov pritom nie je žiadnou novinkou. „Svetlé vlasy sú tradične asociované s mladosťou a krásou a blond ženy sú považované za ženskejšie. Podľa vedcov mávajú častejšie nadpriemernú hladinu estrogénu, takže majú jemnejšie a atraktívnejšie rysy," uvádza Adam, ktorý sa zaoberá zdravou sexualitou.

Zdroj: shutterstoc.com/Roman Samborskyi

Atraktivita a vernosť

Atraktivita sa však nerovná výkonu v posteli. Blondínky sú síce v spálni plné entuziazmu a chcú partnera potešiť, ale nie sú najlepšie, získali len 26 percent. Titul najlepších mileniek patrí s prehľadom brunetkám, ktoré za najlepšie milenky označilo až 41 percent mužov, tvrdí prieskum zverejnený na illicitencounters.com. Hnedovlásky sú podľa nich v sexe dobrodružnejšie a otvorené novým skúsenostiam.

Veľmi dominantné sú v posteli čiernovlásky, ktorým nechýba ani výstrednosť, myslí si 18 percent opačného pohlavia. Iba 12 percent označilo za vášnivé a zmyselné ryšavky. Dámy so šedivými vlasmi sú skúsené a nenáročné, čo dominovalo iba trom percentám.

Brunetky však ovládli aj prieskum o nevere. Až tretina žien, ktoré si na zoznamke hľadajú milenca sú práve hnedovlásky. Najvernejšie sú naopak ženy s hrdzavými vlasmi, ktoré majú iba päťpercentné zastúpenie na podobných internetových stránkach, uvádza portál blesk.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti