Schyľuje sa k zatykaču na Harabina. Polícii sa dnes k nemu opäť nepodarilo dostať

Štefan Harabin
Štefan Harabin Zdroj: TV Markíza

So zatykačom v ruke by už polícia mohla Harabina zbaliť a posadiť do cely.

Pátranie po Štefanovi Harabinovi pokračuje. Polícii sa ani vo štvrtok (15. apríla) nepodarilo dostať k bývalému šéfovi Najvyššieho súdu SR. V hre je dokonca aj to, že na neho vydajú zatykač.

Harabin totiž svojím konaním môže mariť vyšetrovanie. Neúspešný prezidentský kandidát už údajne doma nie je. Podľa jeho vyjadrení to vyzerá, že by mal byť na dvoch miestach súčasne.

Snaha polície o skontaktovanie so Štefanom Harabinom pripomína hru na mačku a myš. Exsudca si neprevzal na pošte zásielku od vyšetrovateľa, keďže ho tam nepustia bez respirátora, ktorý on odmieta nosiť.


Pokiaľ nie je možnú doručiť zásielku poštou, tak je možné požiadať policajtov o doručenie. O to sa aj policajti pokúšali, no dostať sa k Harabinovi v mieste jeho bydliska sa im nepodarilo. Snažili sa o to viackrát.

Kým nám do telefónu tvrdil, že odišiel do Dunajskej Lužnej, na sociálnej sieti vo štvrtok popoludní napísal niečo iné. „Ešte včera som odišiel do Tatier, môjho rodiska,“ napísal.

Harabinovi chce podľa našich informácií polícia doručiť obvinenie v súvislosti s protestmi zo 17. novembra, kde verejne vyzýval na nenosenie rúšok.

Polícia už zrejme stráca s bývalým prvým mužom justície trpezlivosť. Vo štvrtkovom stanovisku pripomína, že je oprávnená vyhlásiť pátranie po obvinenom, ktorý sa vyhýba trestnému konaniu, a ak to nezaberie, má k dispozícii aj ďalšie páky.

Ak totiž osoba marí priebeh trestného konania, a to najmä tým, že úmyselne nepreberá doručované zásielky orgánu činného v trestnom konaní, úmyselne sa mu vyhýba, je možné požiadať oprávnený orgán o vydanie príkazu na zatknutie.

So zatykačom v ruke by už polícia mohla Harabina zbaliť a posadiť do cely. Exlíder strany Vlasť, ktorá nedávno vyhlásila bankrot, však tvrdí, že nemá problém sa s vyšetrovateľom stretnúť, za istých podmienok.

Celý rozhovor so Štefanom Harabinom si pozrite vo videu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Štefan Harabin

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.