Bývalý policajný funkcionár Norbert Paksi uzatvoril dohodu o vine a treste

Je obvinený aj z brania úplatku.

Bývalý vysoký policajný funkcionár Norbert Paksi uzatvoril v piatok (16. 4.) s dozorozorým prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry dohodu o vine a treste, potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Dohodu musí ešte potvrdiť súd.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dnes na Špecializovaný trestný súd návrh na schválenie dohody o vine a treste s Norbertom P. obvineným zo zločinu brania úplatku a inej súvisiacej trestnej činnosti," uviedla.

Norbert Paksi robil dlhé roky zástupcu šéfa špeciálneho útvaru na policajnom prezídiu. Mal pod sebou odposluchy. A teda vedel, koho mali policajti takpovediac „na ušiach" ale aj to, koho sledovali.

Vo funkcii bol do vlaňajšieho októbra. Vyšetrovateľ viní Paksiho z toho, že sa mal spreneveriť povolaniu elitného policajta, zneužívať svoju právomoc, vyzrádzať utajované skutočnosti a pracovať pre bratislavskú zločineckú skupinu takáčovcov. Priznal sa a spolupracuje od začiatku.

Ako svedok už Paksi usvedčuje viaceré bývalé policajné špičky. Vypovedal napríklad aj proti dnes už nebohému exprezidentovi Milanovi Lučanskému.


Národná kriminálna agentúra zadržala Norberta Paksiho spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom vlani v októbri. Stíhaný bol väzobne.

Na dohodu upozornila televízia JOJ.

BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Paksi

Dôležité udalosti