Do škôl sa vracajú ôsmaci aj deviataci. Bez testu to nepôjde, no niektoré školy ponúkajú kloktací

Testovanie žiakov kloktaním
Testovanie žiakov kloktaním Zdroj: TV Markíza

Ani regióny, ktoré sú z hľadiska epidémie v lepších farbách, nie sú výnimkou.

V pondelok sa do škôl po dlhých mesiacoch vrátia už aj ôsmaci a deviataci. Ešte predtým sa musia dať otestovať a negatívny sedemdňový test musí mať aj jeden z rodičov. Žiakom testovanie zabezpečujú aj niektoré školy. Nejde o výter z nosa, kloktaním odoberajú vzorku slín.

Deti na prvom stupni sa testovať povinne nemusia. Niektorí rodičia dávajú otestovať aj menšie deti, napríklad v školách. Po polročnom vzdelávaní na diaľku sa v pondelok do škôl vrátia aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov. V piatok (16. apríla) sa v školách boli testovať kloktaním.


Starší žiaci majú na výber. Buď využijú takéto kloktacie testovanie, ak ho škola ponúka, alebo sa pôjdu aj s rodičmi otestovať na akékoľvek odberné miesto. V pondelok pred nástupom musia totiž predložiť negatívny výsledok testu.

Bez testovania to nepôjde. A to ani v regiónoch, ktoré budú z hľadiska epidémie v lepších farbách. Aspoň zatiaľ. Nová testovacia stratégia totiž ešte stále nie je na svete.

Medzičasom sa zmenila aspoň povinnosť okolo respirátorov. Aj starším bude na vyučovaní stačiť obyčajné rúško.

Doma zatiaľ naďalej zostávajú zvyšní žiaci druhého stupňa. Tí by sa do škôl mali vrátiť 26. apríla. O týždeň aj ich čaká testovanie.

BRATISLAVA/TV markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti