Súd zverejnil, ako chceli zabiť starostu Marianky. Developer ponúkal 35-tisíc

Dušan Statel
Dušan Statel Zdroj: TV Markíza

A práve táto suma je jeden z kľúčových dôkazov.

Päťdesiattisíc eur. Aj takúto sumu mal údajne ponúkať developer Kamil Bernáth za vraždu starostu Marianky Dušana Statelova. Na vraždu prišli policajti náhodou, keď sa im priznal obvinený z drogovej trestnej činnosti. Vyplýva to z uznesenia o vzatí do väzby, ktoré máme v redakcii k dispozícii.

Začalo sa to nasťahovaním problémových ľudí do neskolaudovaných bytoviek. Pokračovalo to požiarom stodoly. Skončiť sa to malo vraždou. Developer Kamil Bernáth si mal objednať požiar s vraždou naraz u neznámeho obvineného z drogovej trestnej činnosti, ktorý proti nemu vypovedá. Sprostredkovať to mal Bernáthov spoluobvinený Roman Brenčič.


Motívom malo byť, že starosta odmietol skolaudovať rodinné domy v tejto obci pri Bratislave.

Starostovi Marianky to v tom momente už stačilo a z funkcie odstúpil. Komu to však údajne nestačilo, bol Bernáth, ktorého podľa svedka starostov pevný postoj k výstavbe v obci pripravil o dva milióny eur.

S týmto úmyslom mal jeho spoluobvinený osloviť ďalšieho človeka. Tomu mal ponúknuť 35 000 eur. A práve táto suma je jeden z kľúčových dôkazov. Rovnakú hotovosť našli u obvineného developera.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic navyše poukazuje na to, že dvaja svedkovia, ktorí Bernátha usvedčujú „nemohli svoje výpovede koordinovať, keďže jeden z nich sa nachádza vo výkone väzby v inej trestnej veci“.

Na základe týchto dôkazov zobrala sudkyňa Špecializovaného trestného súdu oboch obvinených do najprísnejšej kolúznej väzby. V prípade dokázania viny pred súdom im obom hrozí 25-ročný trest alebo doživotie.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.