Po Š. Harabinovi už nepátrajú. Policajti ho "odchytili" na ulici a zásielku si musel prevziať

Štefan Harabin.
Zdroj: TV Markíza

Policajná zásielka by mala obsahovať obvinenie za novembrové protesty, keď Harabin vyzýval ľudí na nenosenie rúšok.

Policajné pátranie po Štefanovi Harabinovi je zrejme zrušené. Podľa informácii TV Markíza ho totiž policajti odchytili na ulici a zásielku, ktorú si týždne nepreberal na pošte a ani osobne, si nakoniec musel prevziať.

Policajná zásielka by mala obsahovať obvinenie za novembrové protesty, keď Harabin vyzýval ľudí na nenosenie rúšok.

K Harabinovi sa policajti snažili dostať aj v stredu, dokonca ich niekoľko minút čakal na ulici, no nakoniec pred ich príchodom odišiel do bytu. Na zvonenie už potom neragoval.

Nám však potvrdil, že polícia sa mu zásielku snaží už dhšie dorušiť, no keďže on dlhodobo odmieta nosiť respirátor, nevie sa tak dostať na poštu, aby si zásielku vyzdvihol, bez respirátora ho tam totiž nepustia.

„Ja som známy bezrúškovec," dodal.

Oslovili sme aj políciu s otázkou, či nám môžu potvrdiť, že Štefanovi Harabinovi bola doručená zásielka s uznesením o vznesení obvinenia.

"Informácie ku konkrétnym fyzickým alebo právnickým osobám neposkytujeme. Vo všeobecnosti však môžeme konštatovať, že ak odpadnú dôvody, pre ktoré bolo pátranie vyhlásené, pátranie sa odvolá. Ide najmä o prípady kedy sa podarilo osobou, po ktorej sa pátra, zabezpečiť pre účely trestného konania," uviedol policajný hovorca Michal Szeiff.

Rozhovor so Š. Harabinom


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Štefan Harabin

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.