Niektorí majitelia hotelov a reštaurácii sa boja bankrotu. Môžu mať problém s príspevkom od štátu

Oteckovia
Zdroj: TASR

Odškodňovací zákon má v súčasnosti na stole minister financií Igor Matovič.

Obávajú sa, že už neuvidia ďalšiu pomoc od štátu. Niektorí hotelieri a majitelia reštaurácií môžu mať problém so získaním peňazí z pripravovaného odškodňovacieho zákona. Tvrdia, že by ich to definitívne položilo na kolená.

Ľubomír Čižnár vlastní vyše 18 rokov hotel s wellnessom. Na Gemeri patrí medzi najväčších zamestnávateľov v oblasti cestovného ruchu.

Aj on sa spoliehal na pomoc od štátu. Tá síce prišla, no nevykryla mu všetky straty, a tak sa ocitol v ekonomických problémoch. Ľubomír Čižnár sa totiž vo svojom hoteli rozhodol neprepustiť žiadneho zo svojich 45-tich zamestnancov. Iba na odvodoch za nich zaplatil vyše 80-tisíc eur.


Pre gastro a hotelierov by mohla už čoskoro pribudnúť ďalšia schéma pomoci, v rámci takzvaného odškodňovacieho zákona. Asociácia hotelov a reštaurácií má vážne obavy. Tvrdí, že na financie od štátu by niektorí podnikatelia nemuseli mať nárok.

Odškodňovací zákon má v súčasnosti na stole minister financií Igor Matovič. To, či niektorí podnikatelia vypadnú z nároku na pomoc, sme sa od jeho tlačového odboru nedozvedeli. Viac k tomu nepovedal ani expremiér.

Richard Sulík v začiatkoch nastavoval odškodňovací zákon. Až neskôr túto kompetenciu prevzalo ministerstvo financií. Sulík hovorí, že zo schémy pomoci by nemusel vypadnúť ani jeden hotel alebo reštaurácia. „Treba vyčísliť celý nárok pomoci, z toho odrátať to, čo dostali a ten rozdiel im ešte doplatiť, takže nebudú vyňatí."

Kedy sa dozvieme detaily o ďalšej pomoci jasné nie je.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hotel

Dôležité udalosti