VIDEO: Policajtovi praskli nervy a správal sa ako nepríčetný. Kopal do muža ležiaceho na parkovisku

Incident v Starej Turej.
Zdroj: instagram/igor_zabak

Incident zo zásahu v Starej Turej bude mať dohru.

Sociálnymi sieťami sa šíri video, ktoré zachytáva policajta ako mláti bezdomovca. Incident sa stal v centre Starej Turej pred obchodným domom a prizerali sa mu druhý policajt a vojak.

Podľa vyjadrení polície ho mal muž zákona upozorniť na to, aby si po sebe odpratal neporiadok a niekoľkokrát vyzvať, aby z miesta odišiel.

Tridsaťšesťročný Igor bol opitý, mal vraj reagovať agresívne a klásť aktívny odpor. Počas zákroku sa mal Igor vyjadriť, že si policajta nájde a že vie, kde býva on aj jeho rodina.

Muža už na polícii v minulosti riešili, celkovo dvanásťkrát pre priestupky, taktiež bol viackrát súdne trestaný.

Video zachytáva už len to, ako policajt bije muža hlava-nehlava. Bezdomovcovi museli privolať záchranku na ošetrenie.

Zákrok, pri ktorom boli prítomní aj jeho kolega a vojak, ktorí sa na to bez povšimnutia prizerali, teraz preveruje inšpekcia.

Celý deň ich vypočúvali na obvodnom oddelení. Mimo službu zatiaľ nepostavili nikoho.

Reakcia policajného prezidenta

Na video už zareagoval aj policajný prezident, ktorý prezradil viac o tom, čo sa na mieste dialo. Peter Kovařík zároveň pripustil, že zásah policajta sa skutočne javí ako neprimeraný. Zároveň však upozornil na širšie súvislosti s tým, že incident vyšetrí Úrad inšpekčnej služby.

„Úrad inšpekčnej služby sa všetkými okolnosťami incidentu zaoberá. V súčasnosti príslušníci úradu vykonávajú všetky úkony potrebné pre rozhodnutie o ďalšom postupe vo veci,“ uvádza Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra.

Video medzičasom zo sociálnej siete zmizlo.

„Citlivo vnímam zverejnené zábery aj oprávnenosť vyjadrení verejnosti na sociálnych sieťach. Zároveň je potrebné povedať, že incident má širšie súvislosti. Veci nikdy nie sú len čierno-biele,“ poznamenal policajný prezident v stanovisku.

Pracovníci obchodného domu, pri ktorom došlo k incidentu, sa podľa Kovaříka viackrát sťažovali a žiadali o vyriešenie situácie, keďže v okolí sa zdržiavajú bezdomovci, robia veľký neporiadok a ľudia sa na nich sťažujú. Policajné hliadky v týchto miestach preto vykonávajú častejšie kontrolu.

„Incidentu predchádzalo nahlásenie krádeže alkoholu bezdomovcom. Podľa informácií, ktoré mám, sa zásah policajta skutočne javí ako neprimeraný. Pri riešení vzniknutej situácie osoba, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania, opakovane odmietla uposlúchnuť výzvu na opustenie priestoru, bola agresívna, vyhrážala sa policajtovi zabitím jeho rodiny,“ priblížil.

Policajný prezident zároveň odsúdil neadekvátny prístup akéhokoľvek policajta. „Súčasne je dôležité pozrieť sa na vec zo všetkých strán, vyhodnotiť okolnosti a potom vyvodiť aj zodpovednosť,“ dodal.

Viac v reportáži Michala Bujnu.


STARÁ TURÁ/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Stará Turá

Dôležité udalosti