Pčolinský kategoricky poprel spáchanie ďalšieho korupčného skutku

Vladimíra Pčolinského odvážajú zo súdu do väzby.
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

K prípadu vypovedal v leopoldovskej väznici.

Vyšetrovatelia NAKA vzniesli minulý týždeň už druhé obvinenie bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému.

Informáciu priniesol ako prvý portál trnava.zoznam.sk s tým že exšéfa tajných vypočúvali v stredu (21. 4.) v tejto veci vo väznici v Leopoldove.

Pčolinský kategoricky poprel spáchanie ďalšieho korupčného skutku, z ktorého ho obvinil policajný vyšetrovateľ.

„Dnes prebehol výsluch nášho klienta. Klient kategoricky poprel spáchanie tohto skutku. V mene klienta sme v pondelok (19. 4.) podali rozsiahlu sťažnosť. Navrhujeme vykonanie kľúčových dôkazov, ktoré predpokladáme, že sú v režime utajenia a ktoré potvrdia, že skutok sa nikdy nestal a klient je nevinný," povedal obhajca exriaditeľa SIS Ondej Urban po opustení ústavu v Leopoldove, kde sa konal výsluch.

Obhajca sa nevyjadril ku konkrétnemu obvineniu, ku ktorému malo dôjsť v minulom roku.

Pčolinského zadržali príslušníci NAKA 11. marca v skorých ranných hodinách. Obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollár vo výške 40-tisíc eur. Úplatok mal byť za to, aby ho SIS nesledovala. Kollár na výsluch poprel, že by im dal úplatok. Vypovedajú voči nemu dvaja svedkovia - kajúcnici.

Beňu zadržali ešte v decembri minulého roka v rámci akcie Judáš. Exnámestník tajných spolupracuje s políciou.

Kollár je vo väzení od októbra minulého roka. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdu. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdov. Od 12. marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému a bývalému námestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali.

Najnovšie mu pribudlo obvinenie v ďalšej korupčnej kauze. Spolu s podnikateľom Tomášom Rajeckým mal Zoroslav Kollár podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby cigariet.

LEOPOLDOV/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Podplácanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.