Sheila sa vyhrážala prezidentke, podľa prokurátora by sa mala liečiť na psychiatrii

19_kermiet_sejla_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Mladá Ružomberčanka je obvinená z viacerých prečinov i ďalších skutkov.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa bude zaoberať návrhom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry uložiť z extrémizmu a iných trestných činov obvinenej Sheile Szmerekovej ochranné opatrenie. Rozhodnutie by malo padnúť na budúcu stredu.

„ÚŠP navrhuje obvinenej uložiť ochranné opatrenie, psychiatrické liečenie, a to ústavnou formou. Návrh bol na ŠTS podaný 8. februára tohto roka," informovala vo štvrtok (22. 4.) hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Na súd teda nebola podaná obžaloba pre žiadny trestný čin a ani pre žiaden skutok, takže sa v prípade Sheily zatiaľ neuskutoční hlavné pojednávanie. Mladá žena je obvinená z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia, prečinu nebezpečného vyhrážania a ďalších skutkov, je väzobne stíhaná od konca októbra. Rozhodol o tom najskôr ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, a následne aj Najvyšší súd.

Zdroj: TASR

Národná kriminálna agentúra zadržala Sheilu Szmerekovu 8. októbra 2020 a obvinila ju z viacerých trestných činov. V minulosti mala zadržaná napríklad pomočiť a spáliť Korán. So skupinou aktivistov vystupujúcich pod názvom Občiansky tribunál Szmereková vlani v lete protestovala pred televíziou Markíza v Záhorskej Bystrici. Zverejnené videá na internete ukazujú jej agresívne správanie.

Ružomberčanka však už má svoje skúsenosti s pobytom za mrežami. V roku 2017 ju súd odsúdil za to, že sa pobila v bare.

Obvinenia voči nej boli vznesené aj zo zločinu výroby extrémistických materiálov v spolupáchateľstve v súbehu s prečinom násilia proti skupine obyvateľov, prečinom hanobenia rasy a presvedčenia, ako i prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.


BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ružomberok

Dôležité udalosti