Exminister Jahnátek vypovedal na NAKA k údajným vyhrážkam na jeho osobu

Ľubomír Jahnátek.
Zdroj: TV Markíza

Po výpovedi však nič nekonkretizoval.

Exminister Ľubomír Jahnátek vypovedal na NAKA. Vyšetrovateľ sa zaujímal o to, či sa mu niekto v minulosti vyhrážal. Jemu však mená, ktoré mu policajt spomínal, nič nehovorili. Pýtali sme sa ho aj na vzťah s Norbertom Bödörom.

Ľubomír Jahnátek najskôr celkom nevedel, čo od neho policajti chcú. Nakoniec jeho výpoveď súvisela s vyšetrovaním bývalých policajných funkcionárov, ktorých zadržali v rámci akcie Očistec.

Výsluch bývalého smeráckeho ministra trval približne hodinu a pol. Vyšetrovateľ sa ho vraj pýtal na to, či sa mu v minulosti niekto vyhrážal.

„Prečítal mi nejakú svedeckú výpoveď, ktorá bola zameraná na vyhrážky voči mne. Ja som to hneď poprel. Mne tie mená nič nehovorili. A aké mená vám povedali? Ja si tie mená nepamätám, a ani to nie je pravda. Nikto sa mi nevyhrážal," povedal v rozhovore po výsluchu. O tom, že vypovedá exminister na NAKA, ako prvý upozornil portál noviny.sk.

Nevedel uviesť ani to, kedy sa to malo stať a v akej funkcii v tom čase bol. „Nebolo to tam napísané, nič z tohto neviem. Myslím si, že vyšetrovateľ si splnil svoju povinnosť, keď sa v nejakej výpovedi tých rôznych aktérov niečo také objavilo, tak on si overuje každú informáciu a toto bol formálny akt. Nesúvislo to s nikým z tých, ktorí sú dnes obvinení," tvrdí.

Zdroj: TASR

Bývalí vysokopostavení policajní funkcionári sú obvinení z rôznej trestnej činnosti. Mnohí mali byť podľa vyšetrovateľa členmi zločineckej skupiny a pokyny im mal dávať nitriansky oligarcha.

Jahnátek obvinenia expolicajtov komentovať nechcel. Pýtali sme sa ho na vzťah s Norbertom Bödörom. „Normálny, Stretli sme sa raz za čas. Za pol roka, prehodili pár slov," povedal.

Negatívne odpovedal na otázku, či s nitrianskym podnikateľom podnikal. Podľa Jahnátkových slov nevedel ani o tom, že by Bödör mohol mať takéto kriminálne aktivity. „O tomto som nemal informácie a dosť som bol z toho prekvapený. Ja som sa o nikoho podnikanie nezaujímal," tvrdí exminister.

Bývalý politik má 67 rokov. Vraj mal ponuku ísť prednášať na univerzitu, ale odmietol ju. „Som dôchodca. Som doma, venujem sa záhrade, strihám stromčeky, vinohrad, chodím s vnúčatami na krúžky," dodal.


BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti