Tipy a triky na upratanie: Oblečenie neukladajte do komínov, existuje oveľa lepší spôsob

Revolučné upratovanie
Zdroj: Teleráno

Ponúkneme vám zopár praktických rád, ktoré môžu skrášliť váš priestor a potešiť dušu.

Raz a konečne poriadne! Poznáte ten blažený pocit, keď sa vám podarí upratať všetko, čo ste si predsavzali? A popri tom pretriediť niektorú zo skríň či zapratané poličky? Jarné upratovanie je ideálnym obdobím na to, aby ste svojmu domovu, aj sami sebe, dopriali nový, „čerstvý vzduch".

Ako na to nám v Teleráne prezradila blogerka a mama Silvia Škultéty, ktorá sa tomu venuje celkom pravidelne a má pre vás niekoľko zaujímavých trikov a rád.

Prečítajte si aj: Fantastická lockdownová premena. Mladá žena schudla za rok cez 80 kilogramov

Hlavné motto a ako na to

„Hovorí sa, že poriadok v dome sa rovná poriadku v hlave. Poriadok je veľmi dôležitý pre psychickú pohodu a zdravie. Keď človek vidí chaos, tak sa cíti pod tlakom, že stále tie veci nie sú na mieste a celkovo to v človeku vyvoláva také zmiešané pocity," odôvodňuje pravidelné upratovanie Silvia.

Základnou myšlienkou je, že každá vec musí mať svoje miesto, svoj domov. Veci si musíte vytriediť, uložiť a označiť. „My musíme tým veciam ten priestor poskytnúť a keď organizujeme, naozaj zorganizovať všetko. Napríklad nabíjačky, tých je v domácnosti veľa. Môžete si teda umyť tégliky z jogurtov a každú nabíjačku umiestniť do jedného z nich," vysvetľuje svoje triky.

Systém a poriadok aj tam, kde HRA je dennou rutinou

Uverejnil používateľ Mini Diamond Blog - mama blog Pondelok 15. marca 2021

Dôležité je hlavne recyklovať. Rôzne nádoby a úložné boxy môžu byť pre ľudí finančne náročné. Ak sa však rozhodnete odkladať si kartónové krabice od topánok, z balíčkov z oblečenia, môžete ich farebne namaľovať, nastriekať, oblepiť a úložné boxy budú na svete. Taktiež môžete zrecyklovať fľaše z mlieka či spomínané tégliky.

Veľmi zaujímavé môže byť aj skladanie bielizne. „Väčšina ľudí ukladá veci do komínov. Nie je to dobré. Oblečenie zo spodku totiž potom využívate najmenej a navyše je vždy aj pokrčené. Práve preto by sa mali veci ukladať vertikálne. Všetky naraz vidíte a sú na rovnakej úrovni," radí. Veci sa touto formou aj menej krčia.

Ako správne skladať oblečenie, baliť sa na cesty či mať všade poriadok, vám Silvia ukáže v nasledujúcom videu.


Svoje triky odhaľuje aj na vlastnom blogu.

BRATISLAVA/Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti