Pre jeho chybu skončil na slobode muž, ktorý mal vynášať sýkorovcom. Nejde o prvý Kyselov prehrešok

Peter Kysel.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Peter Kysel je prokurátorom roky. Pred súd postavil členov najväčších zločineckých gangov.

Chcel byť špeciálnym prokurátorom, teraz skončil na koberčeku u svojho šéfa. Pre chybu Petra Kysela sa na slobodu dostal muž, ktorý mal údajne vynášať tajné informácie mafiánskemu gangu sýkorovcov. Vyplýva to z rozhodnutia najvyššieho súdu. Nejde pritom o prokurátorov prvý prehrešok.

Peter Kysel je prokurátorom roky. Pred súd postavil členov najväčších zločineckých gangov, ktorí vraždili, vypaľovali či vydierali.

Dozoruje aj súčasné veľké kauzy. Napríklad tú, pre ktorú sú vo väzbe bývalí vysokopostavení funkcionári z polície či tajných služieb. Policajná akcia mala biblický názov Judáš.

Práve po tejto akcii skončil v policajnej sieti aj niekdajší šéf tajného útvaru na prezídiu Jozef Rehák. Mal pod palcom odposluchy aj sledovanie.

Vyšetrovateľ ho viní z toho, že údajne za úplatky vynášal citlivé informácie sýkorovcom. On to odmieta. Spoza mreží vykráčal len pred pár dňami.

Na slobodu sa dostal práve pre chybu prokurátora Petra Kysela. Dva mesiace trvalo, kým žiadosť o prepustenie obvineného poslal na súd.

Toto však nie prvý prehrešok prokurátora Petra Kysela. Pred siedmimi rokmi sa jeho vinou dostal na slobodu Michal Blažíček prezývaný Jašter.

Toho stíhali pre drogovú trestnú činnosť v súvislosti so sýkorovcami. Kysel neskoro navrhol predĺženie väzby. Vysvetľoval to aj na vypočúvaní pred poslancami, keď kandidoval na špeciálneho prokurátora.

Kyselovo meno sa spomínalo aj pri vyšetrovaní vraždy mafiána Petra Čongrádyho, z ktorej ešte v roku 2012 obvinili, na základe slov policajného supersvedka, známe tváre - Karola Mella či Viliama Mišenku.

Neskôr vyšlo najavo, že likvidáciu mali na svedomí celkom iní muži a že Ján Krajčík všetkých vrátane Kysela oklamal.

Peter Kysel je zároveň námestníkom špeciálneho prokurátora. Daniel Lipšic si za ním aj napriek pochybeniu stojí.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zuzana Ferenčáková

Dôležité udalosti