Domáce

V Levočských Lúkach sa zosúva svah, ohrozuje domy

5D3L4909.JPG

Mimoriadny stav platí od rána. Ohrozené sú domy a ľudské životy. Situáciu by mal na mieste posúdiť geológ a na základe jeho vyjadrení prijme mesto ďalšie opatrenia.

Primátor Levoče Miroslav Vilkovský vyhlásil dnes o 9:00 mimoriadnu situáciu v mestskej časti Levočské Lúky. Dôvodom je ohrozenie životov a majetku občanov tejto mestskej časti Levoče po piatkových prívalových dažďoch. V tejto časti mesta sa podľa primátora začal po piatkových dažďoch zosúvať svah.

„Došlo k zosuvu značného množstva podmočenej zeminy. Priamo sú ohrozené dva rodinné domy,“ uviedol primátor. Už v utorok by mal podľa primátora situáciu na mieste posúdiť geológ. Na základe jeho vyjadrení prijme mesto ďalšie opatrenia, môže to znamenať aj vysťahovanie ľudí z ohrozených domov. Odborník by mal tiež povedať, či nie sú ohrozené aj ďalšie domy.

Na odpratávanie následkov prívalových dažďov využilo mesto pracovníkov na aktivačných prácach a techniku mesta Levoča, ako aj techniku a pracovníkov Technických služieb mesta Levoča a Stavebnej prevádzkarne, s.r.o. Levoča, v ktorej je mesto stopercentným vlastníkom. V odstraňovaní následkov mimoriadnej situácie bude mesto pokračovať.

 

LEVOČA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.