Vážna dopravná nehoda pri Námestove. Pri zrážke dvoch vozidiel sa zranilo 7 ľudí

Zrážka dvoch osobných áut za Lokcou si vyžiadala sedem zranených.
Zdroj: Facebook/ Hasičský a záchranný zbor

Jedno z vozidiel skončilo po náraze prevrátené na boku mimo vozovky.

Zrážka dvoch osobných áut za obcou Lokca smerom do Brezy v okrese Námestovo si v nedeľu podvečer vyžiadala sedem zranených osôb. Pri dopravnej nehode zasahujú hasiči z Námestova, informovala o tom TASR Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

„Jedno z vozidiel skončilo po náraze prevrátené na boku mimo vozovky. Vo vozidlách sa v čase nehody nachádzalo deväť účastníkov, z ktorých sedem utrpelo zranenia rôzneho rozsahu,” priblížila Križanová.

Hasiči podľa nej poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia. „Na mieste udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby,” dodala.

Zdroj: Facebook/ Hasičský a záchranný zbor

Pri nehode zasahovali leteckí záchranári zo Žiliny, podľa ktorých si zrážka vyžiadala deväť zranených. „Posádka vrtuľníka si po pristátí prevzala od zasahujúcich záchranárov do svojej starostlivosti najťažšie zraneného, 49-ročného občana poľskej národnosti, ktorý ako spolujazdec utrpel poranenie hrudníka, chrbtice a sťažoval sa aj na zhoršené dýchanie,” ozrejmila hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Lekár leteckých záchranárov zranenému mužovi podľa nej doplnil liečbu a po preložení na palubu ho v stabilizovanom stave vrtuľníkom previezli na úrazový príjem Univerzitnej nemocnice v Martine.

LOKCA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti