Prvý obed či káva po niekoľkých mesiacoch na terasách. Takto to vyzeralo v uliciach Bratislavy

Otvorená terasa reštaurácie.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Najväčšiemu záujmu čelili prevádzky na nábreží Dunaja.

Reštaurácie a kaviarne môžu mať po viac ako devätnástich týždňoch otvorené svoje terasy. Zákazníci si takéto posedenie mohli vychutnať naposledy v decembri. O tom, ako to v uliciach Bratislavy vyzeralo, sme sa boli presvedčiť sami.

Už na prvý pohľad bolo vidieť, že bratislavské Staré mesto pôsobí ľudnatejšie. K rušnejším uliciam prispelo aj teplé jarné počasie, ktoré pondelkové poludnie viac spríjemnilo. Priestranstvo centra opäť zaplnili stoly, stoličky a slnečníky. Nie všetky terasy však boli plné.

„Zatiaľ je to také pohodové. Ľudia chodia pomenej, ale verím, že v priebehu dňa sa to zlepší,“ odpovedala nám čašníčka kaviarne v centre mesta. Podobne to bolo aj v iných kaviarňach či baroch. Ich terasy boli obsadené len minimálne.

(text pokračuje pod fotkami)

Zdroj: TVNOVINY.sk
Zdroj: TVNOVINY.sk

Viac zákazníkov sme videli v reštauráciách, najmä v tých, ktoré ponúkajú denné menu. Najväčšiemu záujmu ľudí čelili prevádzky na nábreží Dunaja. „Poď, ideme pozrieť vedľa. Tu majú plno a museli by sme čakať,“ povedal jeden z návštevníkov po rozhovore s čašníčkou.

Opatrenia v prevádzkach

Konzumácia jedál a nápojov je povolená iba v exteriérovej časti prevádzky, a to len posediačky. Zakázaný je samoobslužný výdaj (napríklad nakladanie šalátov), jedlá aj nápoje môže podávať iba personál. Rozostupy medzi stolmi musia byť minimálne dva metre. Po každom zákazníkovi je potrebné vydezinfikovať stôl, stoličky a jedálny lístok. Viac o opatreniach si môžete prečítať TU.

Ďalšie fotky nájdete v galérii.

BRATISLAVA/mal

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reštaurácie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.