Na Slovensko zo Španielska deportovali muža, ktorý v Prievidzi brutálne dobil a podpálil dôchodcu

Ľuboš S. skončil v rukách slovenskej polície.
Zdroj: TV Markíza

O väzobnom stíhaní hľadaného muža bude už v utorok rozhodovať okresný súd v Trenčíne.

Na Slovensko zo Španielska deportovali muža, ktorý má byť u nás súdený za pokus o vraždu. V Prievidzi pred tromi rokmi zbil a podpálil nič netušiaceho muža.

Európsky zatykač vydal okresný súd v Trenčíne. Obvinený muž totiž ušiel pred spravodlivosťou do zahraničia. V pondelok (26. apríla) ho priviezli na Slovensko.

Ľuboš S. čelí obvineniu z ublíženia na zdraví v súbehu so zločinom poškodzovanie cudzej veci a so zločinom krádeže. Hrozí mu minimálne 20-ročné väzenie.

Zdroj: TV Markíza

Na hlavné pojednávanie neprišiel a ušiel do Španielska. „Svoju neprítomnosť na hlavnom pojednávaní neospravedlnil, pričom jeho obhajca súdu uviedol, že nemá o obžalovanom žiadne informácie. Predseda senátu vydal príkaz na zatknutie obžalovaného a následne aj Európsky zatýkací rozkaz vzhľadom na informácie, že obžalovaný sa zdržiava v inom členskom štáte Európskej únie,“ uviedol Roman Tarabus - hovorca súdov v Trenčíne.

V pondelok ho lietadlo z Barcelony priviezlo do Bratislavy a odtiaľ šiel do cely v Dubnici nad Váhom.

Okresný súd Trenčín vzal v utorok (27. 4.) obvineného do väzby a ako informoval tvnoviny.sk hovorca krajského súdu väzbu bude vykonávať v Ústave na výkon väzby Ilava.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pokus o vraždu

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.