V bytovke v Považskej Bystrici došlo k menšej explozii neznámej výbušniny

Výbuch v Považskej Bystrici.
Výbuch v Považskej Bystrici. Zdroj: Mesto Považská Bystrica/FB

V súčasnosti zasahujú na mieste hasiči aj policajti.

V bytovom dome na sídlisku Stred v Považskej Bystrici došlo v pondelok popoludní k menšiemu výbuchu, ktorý vyrazil okno na najvyššom medziposchodí.

Ako informovalo mesto Považská Bystrica na sociálnej sieti, k výbuchu došlo v bytovke vzdialenej len niekoľko metrov od považskobystrickej hasičskej stanice.

„Krízový štáb mesta Považská Bystrica okamžite po tejto udalosti oslovil statika, aby realizoval obhliadku miesta s cieľom zabezpečiť bezpečnosť obyvateľov bytového domu. V súčasnosti zasahujú na mieste hasiči aj policajti. Pri prechode touto lokalitou buďte prosím opatrní,” informuje mesto.

Ako informovala trenčianska polícia na sociálnej sieti, výbuch na vrchných poschodiach paneláku spôsobila neznáma výbušnina. V dôsledku výbuchu došlo k poškodeniu niekoľkých vstupných dverí bytov, boli porozbíjané sklené výplne na schodisku a poškodené ďalšie časti interiéru paneláku. Obyvateľov bytovky evakuovali.

„Škoda spôsobená výbuchom zatiaľ nebola vyčíslená. Najdôležitejšie je však to, že pri výbuchu nedošlo k zraneniu obyvateľov domu a ani usmrteniu žiadnej osoby. Policajti sú namieste a vykonávajú všetky potrebné procesné úkony. Na miesto výbuchu privolali aj expertov na výbušniny.”

POVAŽSKÁ BYSTRICA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti