Bývalý člen ĽSNS pôjde za úkladnú vraždu v dome smútku na 23 rokov do väzenia

Jozef Király.
Zdroj: TASR

Király obeť priviezol v kufri auta domov, pri odstránení tela mu pomáhala manželka.

Bývalý majiteľ pohrebníctva Jozef Király pôjde za úkladnú vraždu Romana A. na 23 rokov do väzenia. Vražda sa stala v roku 2019 v obci Šuňava v okrese Poprad.

O treste rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu na svojom verejnom zasadnutí. Verdikt je právoplatný.

NS zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z 20. októbra 2020, a to len v časti päťročného zákazu viesť motorové vozidlo. Dôkazy boli prvostupňovým súdom podľa NS SR vykonané zákonným spôsobom. Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vyjadril spokojnosť nad rozhodnutím NS SR, ktorý podľa jeho slov potvrdil závery ŠTS.

Királyho ŠTS na jeseň 2020 uznal za vinného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere 23 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Zároveň mu uložil ochranný dohľad vo výmere troch rokov. Rozsudok nebol právoplatný, obžalovaný sa proti nemu odvolal. Prokurátor ÚŠP sa vzdal práva odvolať sa.

Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Obžalovaný zavraždil Romana A. skladacím nožom piatimi ranami do oblasti hrudníka v dome smútku. Jeho telo priviezol v kufri auta domov v patologickom vaku a za pomoci manželky ho odstránil. Mal úmysel vydierať svoju manželku jej aktívnou účasťou na vražde Romana A., a to z dôvodu, aby zmenila svoje rozhodnutie rozviesť sa s ním.

Proces sa začal v tejto veci koncom júla 2020, keď obžalovaný priznal, že sa skutku dopustil. Odmietol však, že by išlo o vraždu pripravovanú.


BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti