Breznianski policajti ráno kamionistovi namerali tri promile alkoholu

Chlapec so SMA KOMPLET_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR

Okrem pozitívnych dychových skúšok na alkohol u vodičov sa čoraz častejšie stretáva aj s tými, ktorí sadajú za volant pod vplyvom omamných a psychotropných látok.

Policajti obvodného oddelenia v Brezne zastavili a skontrolovali v utorok ráno 40-ročného vodiča nákladného auta. Kamionistu podrobili dychovej skúške, pri ktorej nafúkal tri promile alkoholu. Informovala o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že "napriek všetkým upozorneniam sa podobné prípady stále opakujú a tieto čísla už naozaj nie sú normálne".

Okrem pozitívnych dychových skúšok na alkohol u vodičov sa čoraz častejšie stretáva aj s tými, ktorí sadajú za volant pod vplyvom omamných a psychotropných látok. Tak to bolo v nedávnych prípadoch u 42-ročného a 32-ročného šoféra, ktorých rovnako kontrolovala breznianska policajná hliadka.

"Policajt je oprávnený vodiča vyzvať, aby sa podrobil odberu biologického materiálu, ktorý je následne podrobený toxikologickému rozboru. Prvotný skríning vykonávajú laboratóriá alebo špeciálne pracoviská, ktoré zo vzorky dokážu odhaliť, či je prítomná látka, ktorá môže ovplyvniť psychiku vodiča, a tým jeho správanie na ceste. Vzorky potom putujú na komplexný rozbor, ktorý vykonáva súdno-lekárske pracovisko. Odborníci vedia presne určiť množstvo látok v organizme vodiča, a tým mieru ovplyvnenia jeho schopností za volantom," vysvetlili policajti.

Vo všetkých prípadoch polícia začala trestné stíhanie, o osudoch vodičov rozhodne súd.

BREZNO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kamión

Dôležité udalosti