Máte tetovanie? Zistite, čo o vás prezrádza miesto, kde ste sa nechali skrášliť

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Microgen

Odvaha, citlivosť, bolesť, spomienka a mnoho iného sa môže ukrývať aj za tým vašim.

Tetovanie je veľmi kontroverzná forma skrášľovania, niektorí ľudia ho podporujú a páči sa im a iní ho odcudzujú a považujú za niečo vulgárne. Každý môže mať samozrejme vlastný názor, ale my sme sa dnes rozhodli zamerať práve na tých potetovaných jedincov a ich skrášlené miesto.

Potetované telo je ako maliarske plátno, ktoré v sebe nesie určité posolstvo a odhaľuje skryté pravdy o vašej osobnosti. A práve umiestnenie vytetovanej kresby môže čo-to o človeku prezradiť.

Prečítajte si aj: Kombinovať nemôžete všetko. Pečené mäso so zemiakmi či banán s mliekom už spolu nejedzte

Potetovaná /potetovaný

Pokiaľ nemáte vytetované hviezdy po celej tvári, asi už v dnešnej dobe na vás nikto neukazuje prstom. Našťastie už dávno neplatí, že sú potetovaní ľudia kriminálnici a námorníci, aj keď vieme si predstaviť takého sexi potetovaného námorníka aj dnes. Každopádne je tetovanie už úplne bežná súčasť vzhľadu a často symbolizuje niečo osobné, príbeh, spomienku, zážitok, významný dátum, obľúbený výrok alebo aj tvár milovanej osoby.

Istá štúdia z Anglia Ruskin University tvrdí, že tetovanie často odhaľuje určité osobnostné rysy človeka. Taktiež vraj môže signalizovať či je extrovert, uprednostňuje dobrodružstvo alebo v sebe ukrýva silný pocit jedinečnosti.

Tvár

Aj keď to bola v úvode skôr vtipná poznámka, niektorí ľudia si naozaj nechali potetovať tvár. V prvom rade môžeme tvrdiť na percent, že sú odvážni a vzdorovité osobnosti. Tento druh tetovanie totiž vždy vynikne a udrie všetkým do očí.

Tvár si mnohí vyberú ako určitý vzburu voči konvenciám. Či už je to tak alebo nie, určite ide o silnú osobnosť, ktorá dokáže navzdory všetkému sebavedomo odrážať akýkoľvek nesúhlas okolia.

Zdroj: Shutterstock.com/B.Forenius

Za ušami

Toto miesto býva veľmi osobné. Ide o tetovania, ktoré pripomínajú blízkych, domáce zvieratá, duchovné symboly alebo vzťah k určitej záľube (hudba, šport a pod.). Ak máte aj vy nejaké to tetovanie za ušami, pravdepodobne ste veľmi otvorený typ človeka a slobodomyseľný. Podľa odborníkov si toto tetovanie zvolia ľudia, ktorí chcú mať tetovanie, keď chcú, radi sa ním aj pochvália, ale majú rešpekt pred nadmerným skrášľovaním.

Krk

Tetovanie na prednej strane vidia všetci, a tak ste asi veľmi odvážni. Platí to dvojnásobne kvôli bolesti, ktorú ste si pri tomto mieste vytrpeli, na krku je totiž veľmi citlivá pokožka. Okrem odvahy vám preto určite nechýba ani sila.

Potetovanú môžete mať aj zadnú časť krku, čo uprednostňujú skôr ženy. Ide o akt nezávislosti a flexibility, keďže aj toto tetovanie si môžete kedykoľvek zakryť vlasmi.

Prečítajte si aj: Je sushi skutočne zdravé a diétne? Zisťovali sme, ako to s ním naozaj je

Hrudník

Pri tetovaní na hrudníku nejde len o miesto, ale aj veľkosť kresby. Malé tetovanie väčšinou symbolizuje životnú udalosť z minulosti, ktorá vás zasiahla a veľké tetovanie skôr niečo, čo je vášmu srdcu blízke.

U mužov predstavuje vytetovaný hrudník aj veľké sebavedomie, ženy to majú skôr ako symbol lásky, romantiky a spojenia. Tetovanie na hrudi býva totiž často spojené s iným tetovaním na ruke či krku.

Chrbát

Chrbát taktiež reprezentuje dôležitosť, ktorú však nemusíte všetkým dokazovať. Vašim tetovaním sa nepotrebujete chváliť. Ide o záhadný typ ľudí, ktorým je väčšinou jedno, čo si o nich kto myslí.

Zdroj: shutterstoc.com/VeronikaChe

Ruky

Tetovanie na rukách reprezentuje celý rad rôznych významov, ktoré môže rozlíšiť iba veľkosť daného symbolu. Malé tetovanie môže predstavovať divokú povahu, ale s určitou mierou opatrnosti. Veľké tetovanie väčšinou odhaľuje vašu kreativitu. Celá ruka zas predstavuje bezstarostnosť, danej osobe je asi jedno, čo si kto o nej myslí. Zmyselné tetovanie na vnútornom bicepse je o tajnej predstave, aby si ho ľudia všimli, ale nie ste si vlastne istý či to chcete.

Predlaktie odhaľuje vašu odvážnosť a túžbu po pozornosti. Zápästie citlivosť, pravdepodobne daný človek prekonal emočnú bolesť (duše). Títo ľudia sa často zotavujú z depresie, užívania drog a problémov. Vždy je však vidieť tetovanie na prstoch, ktoré býva jedinečné a je z neho určitý novodobý trend. Ide o priamych a otvorených ľudí. Každopádne sú ľudia s tetovaním na rukách ochotní riskovať a nechýba im určité sebavedomie.

Stehná

Pokiaľ máte tetovanie na stehnách, pravdepodobne ste skôr plachí a netúžite po pozornosti. Podobný charakter majú aj ľudia s tetovaním na členku a chodidle. Dajú sa totiž ľahko skryť. Na druhej strane, ak ste sebavedomá osoba, môžete toto tetovanie vystavovať a ukázať ním svoje sebavedomie.

Stehná sú veľmi obľúbeným testovacím miestom, je na nich veľa miesta, a tak tam môže vzniknúť naozaj umelecké dielo. Vďaka tomu pôsobíte sexi a veľmi moderne, tvrdí portál dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti