Lekári si mysleli, že čaká dvojičky. Žena (21) porodila jedno z vôbec najväčších dievčatiek

Malý valibuk.
Zdroj: Facebook/Amber Cumberland

Prvorodička totiž mala obrovské bruško.

Vzhľadom na obrovské bruško sa lekári domnievali, že čaká dvojičky. Napokon však z toho bol pôrod jedného z vôbec najväčších bábätiek vo Veľkej Británii. Píše Daily Mail.

Prvorodička Amber Cumberlandová z Astonu v grófstve Oxfordshire sa 16. apríla stala matkou dcérky Emilie, ktorá vážila neuveriteľných 5,9 kilogramu.

Ide o druhé najťažšie dievčatko v Británii, aké sa kedy narodilo. Najväčšiu váhu u nežnejšieho pohlavia zaznamenali v roku 2012, vtedy to bolo na úrovni 6,5 kilogramu.

Zdroj: Facebook/Amber Cumberland

„Pred tehotenstvom som vážila zhruba 80 kíl, na konci, tesne pred pôrodom, to bolo až 128,“ povedala 21-ročná Amber, ktorá meria len 175 centimetrov.

Dodala, že hoci na ultrazvuku bolo vidno len jedno dieťa, lekári sa nazdávali, že sa niekde ukrýva aj druhé. Toľkokrát sme to počuli, až sme tomu sami začali veriť,“ priznala.

Maličká prišla na svet cisárskym rezom, bol pri tom aj hrdý otecko Scott. Toho pustili len výlučne pri pôrod, predtým, vzhľadom na prísne covidové opatrenia, mu vstup neumožnili.

Niečo vyše týždeň po pôrode sa Amber stále dáva dokopy z náročného pôrodu. Na záver skonštatovala, že jej telo sa ešte istý čas bude spamätávať z náročného tehotenstva aj pôrodu.

OXFORDSHIRE/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti