Suchoba ukázal prstom na ďalšieho vysokopostaveného muža. Vypovedal o nehoráznych úplatkoch

František Imrecze a Peter Kažimír na archívnej snímke.
Zdroj: TASR - Marko Erd

Obvinený podnikateľ sa už priznal k obvineniam v kauzách Očistec a Mýtnik.

Súčasný guvernér Národnej banky Slovenska a bývalý minister financií Peter Kažimír bude mať čo vysvetľovať. Prstom totiž na neho ukázal ďalší kajúcnik, obvinený podnikateľ v IT biznise Michal Suchoba. Ten v marcovej výpovedi cez telemost z Dubaja údajne uviedol, že väzobne stíhaný oligarcha Jozef Brhel dával pol milióna eur exministrovi financií. Informoval o tom portál topky.sk.

„V roku 2015 alebo 2016, nepamätám si presne, sa Brhel preriekol a povedal, že minister dostáva od neho pol milióna eur. Keď som na neho vypleštil oči, tak mi s úsmevom povedal, že Fero (pozn.redakcie Imrecze) dostáva určite menej," šokoval Suchoba.

Kažimír: Je to absolútna lož

Guvernér Národnej banky Slovenska obvinenia razantne odmieta.

„Uvedená informácia je absolútna lož. O Michalovi Suchobovi 20 rokov nič neviem, nič viac, ako všetci ostatní z médií, neexistovali žiadne dôvody pre priamy alebo nepriamy kontakt. O jeho výpovedi nemám žiadne overiteľné informácie. Nemám žiadnu vedomosť o ničom, čo uvádza v súvislosti s mojou osobou,“ uviedol pre TVNOVINY.sk Peter Kažimír.

Suchoba sa momentálne nachádza na slobode v Spojených arabských emirátoch, kde vlastní rezidenciu. Počas výsluchu cez telemost sa priznal k obvineniam v kauzách Očistec a Mýtnik. Obvinenému podnikateľovi zabavili cestovný pas a Slovensko sa snaží o jeho vydanie.

Michal Suchoba sa priznal k obvineniam v kauzách Očistec aj Mýtnik

Kauza Mýtnik sa týka miliónových zákaziek pre Finančnú správu SR. Pod vedením Františka Imreczeho ich mali daniari dohadzovať Suchobovej IT firme Allexis.

„Čo sa týka kauzy Mýtnik, tam poskytol vyšetrovateľovi iný dejový sled okolností, ako ich vnímal on zo svojho pohľadu,“ spresnil po Suchobvej výpovedi jeho advokát Miroslav Ivanovič. Dodal, že tieto okolnosti budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Do kauzy je zapletený aj oligarcha Jozef Brhel. Všetci traja sú obvinení z porušovania pri správe cudzieho majetku a Brhel aj z prijímania úplatku.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal suchoba

Dôležité udalosti