Sú dokonalé, úspešné, ale osamelé

Ilustračná snímka.
Zdroj: shuterstock.com

Sú to ženy, ktoré už vedia, čo očakávajú od života, vedia sa samy o seba postarať. A ono je potom náročnejšie nájsť si partnera, ktorý ustojí silnú ženu.

Vrana k vrane sadá, dokonalá dokonalého hľadá. Vyzerá to tak, že nároky moderných žien na mužov prekročili prah reálneho sveta. Ako inak si vysvetliť, že stále pribúda tých pekných, bohatých, múdrych, ale osamelých dám?

Možno to bude tým, že chlapov, ktorí vyzerajú ako Brad Pitt a pritom nemajú žiadne chyby, nie je až tak veľa. V Amerike majú o ideálnom chlapovi jasno. Teda aspoň vo forme papierovej koláže.

Dnešné ženy si nemusia zo zúfalstva začať s prvým, ktorý sa im pritrafí do cesty. „To bolo kedysi v minulosti, že tá žena bola na mužovi ekonomicky závislá a musela sa prispôsobovať," vysvetľuje majiteľka zoznamovacej kancelárie Eva Šoporová.

Zdroj: Shutterstock.com
často v kariére
ľahšie" event="" class="a501_image" align="" height="" width="">

Sú to ženy, ktoré už vedia, čo očakávajú od života, vedia sa samy o seba postarať. A ono je potom náročnejšie nájsť si partnera, ktorý ustojí silnú ženu.

Zdá sa, že keď budú čakať príliš dlho, nemusia sa takého dočkať a ostanú na ocot. A tak odborníci radia zredukovať zoznam vlastností pána dokonalého na tri najdôležitejšie.

Odborníci ženy v tom, aby boli sebestačné, podporujú, no súčasne ich varujú, aby svoju nezávislosť nedávali najavo až príliš. „Je to ako keby trošku narúšanie toho mužského princípu, pretože muž potom nemá toľko príležitostí ukázať sa tej žene, aký je úžasný, že sa o ňu vie postarať, lebo tá žena to nepotrebuje," tvrdí psychologička Zdenka Némethová.

„Keď sa hodnoty v tejto spoločnosti redukujú na hlavne materiálne hodnoty, tak potom on je označovaný ako že nie je schopný," dodáva psychológ Tibor Hrozáň.


BRATISLAVA/Henrieta Hajtová

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti