Učitelia v červených a ružových okresoch nepotrebujú od pondelka test

Meranie telesnej teploty žiakov po príchode do školy v obci Novosad.
Zdroj: TASR

Zmenil sa aj zákaz vychádzania.

Testy na COVID-19, ktorými sa žiaci a ich rodičia doposiaľ preukazovali pri návšteve školy od štvrtka (29. 4.) už nie sú potrebné.

Vláda navyše schválila nové pravidlá, podľa ktorých režim bez preukazovania sa testom pri ceste do školy a späť platí aj v nasledujúcom týždni od 3. mája a nové uznesenie upravujúce zákaz vychádzania, ktoré prináša ďalšie uvoľnenie opatrení v školstve, informoval médiá rezort školstva.

Prečítajte si aj: Od pondelka sa v ďalších štyroch okresoch vrátia do lavíc stredoškoláci

Od pondelka nebude na Slovensku žiadny čierny okres, ale 10 bordových, 60 červených a deväť ružových okresov - Sobrance, Stropkov, Nitra, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Topoľčany, Skalica, Dunajská Streda, Komárno.

Bordové okresy

V bordových okresoch bude výnimka zo zákazu vychádzania do školy bez potreby preukazovania sa negatívnym testom na COVID-19 alebo iným dokladom, napr. o zdravotnej indikácii. Takisto aj vstup do školy bude pre deti a žiakov umožnený bez preukázania sa testom.

Zdroj: Ministerstvo školstva

Rovnaká výnimka bude platiť na takúto cestu aj pre sprevádzajúcu osobu. Pri návšteve školy sa teda žiaci nebudú musieť preukazovať negatívnym testom či už svojim alebo svojho zákonného zástupcu.

Červené a ružové okresy

Pre červené okresy a ružové okresy nebude v obmedzenom čase platiť zákaz vychádzania a takisto nebude potrebné sa preukazovať negatívnym testom pri vstupe do školy. Táto výnimka navyše platí aj pre zamestnancov školy.

Zdroj: Ministerstvo školstva

„Z uznesenia vlády na ktoré by mala nadväzovať aj vyhláška ÚVZ vyplývajú nové výnimky. Testovanie na školách nám ukázalo nižšiu pozitivitu žiakov než udával ÚVZ. Aj z toho dôvodu Pandemická komisia odporučila opustiť pravidelné testovanie na školách a prejsť k intervenčnému testovaniu," zdôraznil minister školstva Branislav Gröhling.

Zdroj: Ministerstvo školstva

Podrobné pravidlá a odporúčania pre školy, vrátane aktualizovaných manuálov pre školy, tzv. školský semafor zverejnilo ministerstvo školstva na svojom webe.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.